Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Artikujt

% prej

 • Mësoni stërvitjen që mori Khloé Kardashian – Transformim i PABESUESHËM!!

  Mësoni stërvitjen që mori Khloé Kardashian – Transformim i PABESUESHËM!!

  Stërvitja: Përfundoni këtë rutinë dy ose tre herë në javë por jo në ditë të njëpasnjëshme. Duke filluar me ushtrimin e parë, bëni numrin e caktuar të ngritjës së peshave, pastaj pjesa tjetër 10 deri në 30 sekonda. Bëni dy deri në pesë grupe të secilit ushtrim, pastaj vazhdoni me ushtrimet e ardhshme dhe përsëritni derisa të mbaroni të gjithë rutinën.

  Lexo më shumë 
 • Pjata më e vogël – më pak kalori të konsumuara?

  Pjata më e vogël – më pak kalori të konsumuara?

  Një pjatë më e vogël nuk do t'ju ndihmojë të hani më pak, thotë një studim i ri që sfidon një besim gjerësisht të mbajtur.

  Lexo më shumë 
 • Pini verë të kuqe, të ndalni qelizat e trashësisë?

  Pini verë të kuqe, të ndalni qelizat e trashësisë?

  Hulumtuesit kanë identifikuar një përbërje në verë të kuqe dhe disa ushqime që mund të ndalojnë rritjen e qelizave të yndyrës. Por a do të thotë kjo që ju mund të pini alkool për të humbur peshë?

   

   

   

  Lexo më shumë 
 • Gjithëçka që duhet të dini për kërpudhat në këmbë

  Gjithëçka që duhet të dini për kërpudhat në këmbë

  Kërpudhat në thonjtë janë infeksione të cilat futen me plasaritje nën lëkurën e thonjëve tuaj. Ato mund të rezultojnë në ndryshim të ngjyrës së thonjëve apo në trashje dhe forcim të thonjëve. Për arsye se thonjtë janë shpesh të ngrohta dhe të lagështa, kërpudhat arrijnë të formohen dhe rriten aty shumë lehtë. Llojet e ndryshme të kërpudhave ndonjëherë mund të shumohen dhe të përfshijnë edhe pjesët e tjera përveç thonjëve në gishtërinjë të këmbëve dhe ato arrijnë të infektojnë lëkurën mandje edhe thonjtë në duar.

  Lexo më shumë 
 • Kalkulatori për format e trupit

  Kalkulatori për format e trupit

  Derisa zbuluam kalkulatrin për format e trupit, nuk kishim një mënyrë të sigurtë për të kuptuar se çfarë rrobash i përshtaten formave trupore. Në vend të panikut dhe blerjes së çdo trendi të ri të modës, kalkulatori I formave të trupit do të sigurojë që ju të dukeni më të bukura, më rehatshëm dhe me konfidente. 

  Lexo më shumë 
 • 10 ushqime që do të ju ndihmojnë në formimin e muskujve të barkut

  10 ushqime që do të ju ndihmojnë në formimin e muskujve të barkut

  Ne të gjithë njohim dikë që djersitet në palestër çdo ditë, por ende nuk mund të formoj muskujt Six -Pack. Ju mund të ushtroni në baza ditore, por nëse dieta juaj nuk është në rregull, nuk do të shihni rezultate. Siç thonë, muskujt formohen në kuzhinë, por problemi qëndron se, shumë prej nesh nuk e dinë se çfarë duhet të përmbajnë ato receta.

  Lexo më shumë 
 • Pse Yoga është aq e mirë për ju?

  Pse Yoga është aq e mirë për ju?

  Historikisht yoga ishte më shumë se vetëm një metodë e mësimdhënies; Kjo ishte një mënyrë jetese. Ju iu kushtuat një stili të jetës dhe kulturës që tejkalon teknikat e meditimit dhe përfshiu zakonet e shëndetshme të hahet, zakonet e larjes, ndërveprimin shoqëror dhe punën. Filozofia e saj është e rrënjosur në një kulturë fizike të shëndetit dhe mirëqenies që ende theksohet me 15 milionë njerëz në botë të cilët praktikojnë këtë traditë të lashtë.

  Lexo më shumë 
 • Multivitaminat | Hapi i parë për humbje të peshës

  Multivitaminat | Hapi i parë për humbje të peshës

  Multivitaminat

  Metabolizmi juaj është motori që mund të përshpejtojë ose të ngadalësojë aftësitë e djegies së kalorive në trupit tuaj. Rritja e masës së muskujve tuaj, gjenetika dhe shëndeti janë të gjithë faktorët që mund të ndikojnë sa efikase kjo mund të jetë. Reaksionet kimike që janë të nevojshme për të djegur dhjamin kërkojnë ndihmën e disa vitaminave dhe lëndëve ushqyese. Kombinimi i vitaminave, dietës dhe stërvitjes do t'ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja dhe peshën ideale.

   

  Lexo më shumë 
 • 3 rregulla për formim të Vitheve Sexy - Braziliane

  3 rregulla për formim të Vitheve Sexy - Braziliane

  Shumë femra duan një pamje të formuar të vitheve. Vithet braziliane arrihen me plan të rregullt të shtrimeve dhe trajnimit të duhur të ushqimit - mësoni më poshtë!

  Lexo më shumë 
 • SA DUHET TË ECNI PËR TË FILLUAR TË HUMBNI PESHË

  SA DUHET TË ECNI PËR TË FILLUAR TË HUMBNI PESHË

  Cila është forma më e lehtë e stërvitjes? të gjithë do të pajtohem nëse them ecja është forma më e lehtë. Të gjitha moshat, si dhe gjinia në çdo nivel fitnesi mund ta bëjë këtë. Mund të jetë edhe stërvitja më e rehatshme që mund të bëni pasi nuk kërkojnë asnjë pajisje apo forcë të muskujve. Megjithëse ky ushtrim është kaq i thjeshtë, ajo ende ju jep dobi shëndetësore të mahnitshme dhe gjithashtu ju ndihmon të humbni peshë.

  Lexo më shumë 

% prej