Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Artikujt

% prej

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 22
 • 6 përfitimet për shëndetin e këmbëve nga veshja e këpucëve funksionale

  6 përfitimet për shëndetin e këmbëve nga veshja e këpucëve funksionale

  Kohë më pare, këpucët ortopedike nuk kanë qenë më këpucët më të bukura që mund të vishnim. Edhe pse të vetëdijshëm për funksionet dhe benefitet që këto këpucë, asnjë nga ne nuk kemi zgjedhur të veshim këpucë funksionale me benefite për shëndetin tone. Tashmë, në tregun tone ka këpucë në trend me modën që poashtu janë edhe funksionale dhe ortopedike në rradhë të pare. Kështuqë, nuk ka asnjë arsyetim që të mos zgjedhni këpucë që janë të duhurat për shëndetin e këmbëve tuaja.
  Lexo më shumë 
 • ZBRITJET VERORE sjellin benefitet e WALKMAXX më lirë se kurr!

  ZBRITJET VERORE sjellin benefitet e WALKMAXX më lirë se kurr!

  Që nga viti 2010, brendi Walkmaxx dizajnon jo vetëm këpucë, por siguron edhe jetesë më aktive dhe më të rehatshme. Dizajnet e këpucëve Walkmaxx janë të testuara dhe aprovuara nga ortopedët për teknologjinë innovative dhe zgjidhja më e mire probleme të shumta shëndetsore që lidhen ngusht me këmbët.

  Lexo më shumë 
 • Këpucët dhe shëndeti i këmbëve gjatë stinës së verës.

  Këpucët dhe shëndeti i këmbëve gjatë stinës së verës.

  Stina e verës tradicionalisht është koha kur heqim qafe këpucët dimërore dhe relaksohemi, por në fakt nuk është gjithmonë koha më e mirë e vitit për shëndetin e këmbëve tuaja. E gjithë nxehtësia, temperaturat e larta, lagështia e ajrit në kombinim me dëshirën për të qëndruar këmbëzbathur ose këpucë qe nuk sigurojnë mbështetjen e duhur për kushtet e sezonit, siç janë papuqet nga goma dhe plastika, sandalet nga materialet e dobëta, mund t’ju sjellin probleme të shumta për këmbët tuaja.

  Lexo më shumë 
 • Si ta largoni erën e keqe të këpucave me gjëra shtëpiake

  Si ta largoni erën e keqe të këpucave me gjëra shtëpiake

  Në këtë pikë, gjëja kryesore që ju do të doni për të bërë është vetëm ta heqni qafe erë e këpucëve që ju mundon juve por edhe njerëzit e tjerë sidomos kur ju hiqni këpucët tuaja.

  Lexo më shumë 
 • Si të largoni erën e keqe të këmbëve

  Si të largoni erën e keqe të këmbëve

  Era e keqe e këmbëve mund të jetë vërtetë shqetësuese dhe e sikletshme, sidomos në momentin kur hyni në dhomë dhe të gjithë të pranishmit mbajnë hundët me dorë. Këmbët marrin erë për shkak të baktereve të shumta që pëlqejnë vendet që janë të lagështa dhe të ngrohta.

  Lexo më shumë 
 • Katër mënyrat që të ndalosh dhimbjen e këmbëve

  Katër mënyrat që të ndalosh dhimbjen e këmbëve

  Në bazë të një ortopedie në Amerikë, 80 përqind e grave vuajnë nga dhembjet e këmbëve Kjo dhimbje krijohet nga mos përdorimi i këpucëve të duhura ose edhe ecjeve të gjata. Dhimbjet e këmbëve janë të ndryshme. Shikoni disa nga format që janë shkaktuar dhimbje dhe mënyrat se si t`i shëroni ato:

  Lexo më shumë 
 • Mbrojini këmbët tuaja, mund t’ju zbulojnë shumë probleme shëndetësore

  Mbrojini këmbët tuaja, mund t’ju zbulojnë shumë probleme shëndetësore

  Me siguri keni dëgjuar shumë herë që këmbët janë pasqyrë e shëndetit. Ja cilat paralajmërime shëndetësore ato më së shpeshti ofrojnë. Pa marrë parasysh sa i keni kushtuar kujdes këmbëve, ekzistojnë disa gjendje të cilat nuk mund t’i injoroni.

  Lexo më shumë 
 • Këmbët tregojnë shumë për shëndetin tuaj

  Këmbët tregojnë shumë për shëndetin tuaj

  Kur është fjala për shëndetin, këmbët mund të ndikojnë shumë. Një ndryshim në këmbë – qoftë lëkura, thonjtë apo mënyra se si ato ndihen – mund të jenë shenja e parë e një problemi serioz, që nëse zbulohet herët, mund të ju shpëtojë jetën.

  Lexo më shumë 
 • Si të kujdesemi për shëndetin e këmbëve?

  Si të kujdesemi për shëndetin e këmbëve?

  Lëkura e gishtave të kembeve është e ashpër , thonjtë e thyer, kallo etj Për të mirëmbajtur shëndetin e këmbëve , duhet të ndiqni disa rregulla të thjeshta!

  Lexo më shumë 
 • Si të mos vuani nga fryrjet dhe enjtja e këmbëve (Foto)

  Si të mos vuani nga fryrjet dhe enjtja e këmbëve (Foto)

  Takat e larta tek femrat shumë herë janë kritikuar për problemet që sjellin. Por edhe këpucët apo sandalet e sheshta të verës mund t’ju sjellin probleme për këmbët tuaja. Njihet si “përhapja e verës” kur këmbët fryhen dhe zgjerohen kur nuk janë mbështetur siç duhet, apo këpucët nuk janë të përshtatshme, - shkruan "Huffington Post".

  Lexo më shumë 

% prej

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 22