Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

BLACK FRIDAY PO MBARON!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

 
[banner_timer]
 

FESTOJMË 20 VITE REHATI

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Mbajtëse dysheku Dormeo Trio Flex

Photo
Video

Kjo mbajtëse dysheku me 3 zona i përshtatet trupit, sa i përket shpërndarjes së peshës së trupit. Në këtë mënyrë, krijon një zonë gjumi të shëndetshme dhe ergonomike. Po ashtu, shton jetëgjatësinë e dyshekut.

Mbajtëse dysheku Dormeo Trio Flex
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Stock: 1
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Kjo mbajtëse dysheku me 3 zona i përshtatet trupit, sa i përket shpërndarjes së peshës së trupit. Në këtë mënyrë, krijon një zonë gjumi të shëndetshme dhe ergonomike. Po ashtu, shton jetëgjatësinë e dyshekut.

Më shumë
Përshkrimi

Përparësitë e bazës Trioflex

Mbajtësja e dyshekut Trioflex ofron përparësi të shumta për rehatinë dhe dyshekun tuaj:

 • Siguron fleksibilitet shtesë dhe pozitë ergonomike të trupit gjatë gjumit;
 • Përmban 39 ose 42 ristela (varësisht nga gjatësia e dyshekut);
 • Ristelat janë montuar në mbajtëse gome të përshtatshme;
 • Siguron ajrosje të mirë të dyshekut dhe largon lagështinë;
 • Siguron shpërndarje të barabartë të peshës trupore në dyshek, andaj nuk lejon që dysheku të fundose ose të ushtrojë presion në pjesët e theksuara të trupit (ije, shpatulla, thembra, legen);
 • Shton jetëgjatësinë e dyshekut.

Fortësi e rregullueshme, me 9 ristela

Meqë trupat tanë ndryshojnë me kalimin e kohës, do të ishte e dobishme nëse mund ta ndërrojmë vet fortësinë e dyshekut. Me mbajtësen Trioflex, qëndrueshmëria në mbështetëse mund të rregullohet me deri në 9 ristela të rregullueshme, domethënë në 3 grupe me nga 3 ristela. Në këtë mënyrë, ju mund ta shijoni rehatinë e dyshekut tuaj duke ia përshtatur nevojave personale.

Për ajrosje më të mirë të dyshekut

Dyshekët memory dhe latex kanë nevojë për hapësirë të mjatueshme për ta avulluar lagështinë, andaj këto ristela janë ideale për dyshekët e tillë. Mbajtësja Trioflex i siguron dyshekut më shumë ajrosje, dhe kështu parandalojnë grumbullimin e lagështisë dhe rritjen e kërpudhave.

Përparësitë kyçe:

 • Kjo mbajtëse dysheku ju mundëson ta personalizoni më shumë rehatinë dhe siguron pozicion ergonomik të trupit.
 • Qendra e bazës me 9 ristela të rregullueshme, ju mundëson ta rregulloni fortësinë sipas nevojave tuaja.
 • 39-42 ristela me një pjesë qendrore të amplifikuar garantojnë mbështetje të mirë dhe qëndrueshmëri të dyshekut tuaj.
 • 3 zona.
 • Siguron që pesha e trupit të shpërndahet në mënyrë të barabartë.
 • Siguron ajorsje më të mirë të dyshekut.
 • Shton jetëgjatësinë e dyshekut tuaj.

Të përshtatshme për:

 • Të gjithë dyshekët Dormeo me sfungjer memory ose latex.
 • Të shtuar jetëgjatësinë e të gjithë dyshekëve.
 • Njerëzit që kanë problem me shpinë, sepse mbajtësja ofron mbështetje më të mirë.

Kapaciteti mbajtës

Një bazë Trioflex me gjerësi 80-140cm është e përshtatshme për njerëzit me peshë deri në 120-130kg.

Dimensionet dhe zgjedhja e duhur për madhësinë e shtratit tuaj

Kjo mbajtëse dysheku është në dispozicion me gjerësi deri në 140cm dhe gjatësi deri në 200cm, ku madhësia aktuale e bazës së shtratit ndryshon pak. Të mbajtëset Dormeo Flex janë bërë në përputhje me dimensionet e kornizës së shtratit, në mënyrë që ato të mund të montohen lehtësisht në bazën ekzistuese të shtratit.

Kjo nënkupton se ristelat janë zakonisht 1cm më të shkurtëra në gjerësi (që është 0.5cm në secilën anë) dhe 4cm më të shkurtëra në gjatësi (që është 2cm në secilën anë) krahasuar me dimensionin standart (aktual) të deklaruar:

Gjerësia: 0.5cm është zbritur në secilën anë të madhësisë standarte (aktuale, p.sh 90cm), që nënkupton 1cm gjithsej.

Gjatësia: 2cm janë zbritur në secilën anë të madhësisë standarte (aktuale, p.sh. 190cm), që nënkupton 4cm gjithsej.

Për dyshekët më të gjerë, ne ju rekomandojmë të përdorni 2 baza shtrati të ngushta (për shembull për një dyshek me gjerësi 200cm, ju rekomandojmë të përdorni dy mbajtëse me nga 100cm gjerësi).

Informata shtesë

Proizvođač: Mizarstvo Bogovič d.o.o., Vorančeva ulica 8, 8000 Novo mesto

Zemlja proizvodnje: Slovenija,

Zemlja uvoza: EU

Uvoznik : MOEX DOO RUMA, Železnička 185, 22400 Ruma

Specifikat Teknike
Dimensionet 80-140 cm x up to 200 cm
Fortësi e ndryshueshme Po
Linja Dormeo Vitality
Material birch wood, dru ahu
Pasha maksimale e përdoruesit 130 kg
Programi Dormeo gjumë

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë së fundmi

Produkti që keni parë së fundmi