Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

BLACK FRIDAY PO MBARON!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

 
[banner_timer]
 

FESTOJMË 20 VITE REHATI

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Starter Set Stone Legend Classic

Photo
Video

Skuq, kavërdis dhe gatuaj një gamë të gjerë pjatash, të mëdha ose të vogla, me Sarter Set Stone Legend Classic. Çdo gjë, nga vezët për mëngjes deri te një darkë e plotë, nuk do të ngjitet, madje edhe gatimet më të vështira. Ky set i përkryer me tiganë për çdo kuzhinë është i bërë nga një bërthamë çeliku të smaltuar ekologjik që ofron qëndrueshmëri dhe mbajtje optimale të nxehtësisë. Dimensionet: 20 cm dhe 28 cm.

OFERTAT E KORRIKUT!
Starter Set Stone Legend Classic
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Koha e arritjes: 3 ditë pune
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
Më shumë

Skuq, kavërdis dhe gatuaj një gamë të gjerë pjatash, të mëdha ose të vogla, me Sarter Set Stone Legend Classic. Çdo gjë, nga vezët për mëngjes deri te një darkë e plotë, nuk do të ngjitet, madje edhe gatimet më të vështira. Ky set i përkryer me tiganë për çdo kuzhinë është i bërë nga një bërthamë çeliku të smaltuar ekologjik që ofron qëndrueshmëri dhe mbajtje optimale të nxehtësisë. Dimensionet: 20 cm dhe 28 cm.

Më shumë
Përshkrimi
 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set

  Nxehet deri në 2 herë më shpejt Arrin temperaturë të lartë më shpejt për të kursyer deri në 50% në energji dhe kohë

 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set

  Vetëm një pikë vaj është e mjaftueshme për të gatuar më shëndetshëm dhe për të kursyer në koston e vajit

 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set

  Veshje e lartë jo-ngjitëse siguron që madje edhe pjatat më ngjitëse nuk do të ngjiten.

 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set

  E përforcuar me grimca natyrale minerale për rezistencë dhe qëndrueshmëri më të mirë, rezistente ndaj gërvishtjes dhe ngjitjes.

Set tiganësh që mbulon të gjitha nevojat tuaja, të mëdha dhe të vogla

Seti i Tiganëve Delimano Stone Legend përbëhet nga dy tiganë praktikë me dorezë Bakelite që nuk nxehet, me diametër 20 cm dhe 28 cm – duke kombinuar të gjitha përfitimet e enëve të gatimit Stone Legend me madhësi praktike që mbulojnë përgatitjen e shumicës së pjatave në shtëpinë tuaj, nga vezët dhe omëletat e shijshme për mëngjes deri te gatimet për familje për mbledhje më të mëdha.

Këto enë gatimi që kursejnë vërtet energji dhe kohë janë të bëra nga një bërthamë cilësore çeliku karbon të smaltuar ekologjik, të kombinuar me një veshje jo-ngjitëse me 3 shtresa të shkëlqyera – kombinimi perfekt për skuqje me vetëm pak vaj për pjata më të lehta

Delimano Stone Legend Classic Starter Set
 Falë kësaj kombinimi të materialeve tradicionale të provuara dhe moderne të testuara, enët e gatimit Stone Legend Classic nxehen deri në 2 herë më shpejt dhe mbajnë nxehtësinë më gjatë. Kjo ju lejon të gatuani në temperatura më të ulëta dhe të reduktoni konsumin tuaj të energjisë deri në 50%. Kjo do të thotë që do të kurseni në faturën tuaj të energjisë elektrike ose gazit dhe duke kursyer në faturat tuaja, këto enë gatimi do të paguajnë vetveten.
 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set
 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set
 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set

Përdorim praktik dhe ekonomik me pastrim të lehtë

Stone Legend Classic kombinon më të mirat e materialeve tradicionale dhe moderne, por kjo nuk do të thotë që kërkon kujdes të veçantë. Për performancën më të mirë dhe jetëgjatësinë e zgjatur të këtyre enëve të gatimit, ne rekomandojmë ngrohjen graduale të produktit dhe gatimin në nxehtësi të ulët deri në mesatare. Kjo gjithashtu do t'ju ndihmojë të kurseni energji.

Mos u lodhni kurrë më me larjen e çajnikëve dhe tiganëve tuaj – falë veshjes jo-ngjitëse, gjithë ushqimi, madje edhe ai i djegur, do të rrëshqasë lehtësisht. Prandaj, pastrimi është shumë i lehtë, thjesht fshijeni me një leckë të butë ose lajeni me pak sapun dhe ujë, pasi të jetë ftohur. Këto enë gatimi gjithashtu janë të sigurta për t'u larë në pjatalarës

Delimano Stone Legend Classic Starter Set
 • Kur përdorni tiganin DELIMANO® Stone Legend Classic në krahasim me tiganin e aluminit me fund të plotë induksioni (39%) dhe fund me pika induksioni (47%) në Nivelin 6 të temperaturës në sobën me induksion.

 • Duhet 2'15'' që tigani DELIMANO® Stone Legend Classic të arrijë 220°C në Nivelin 9 në sobën me induksion, krahasuar me tiganin e aluminit me fund me pika induksioni që i duhen 7'14'' për të arritur atë temperaturë në sobën me induksion.

 • Në krahasim me veshjet komerciale të përdorura gjerësisht.

 • Enët e gatimit Delimano Stone Legend Classic ju lejojnë të gatuani me nivele më të ulëta fuqie në sobën me induksion. Tigani Delimano Stone Legend Classic mbajti temperaturën e vajit mbi 200°C në Nivelin 4 në sobën me induksion në një test 4-minutësh, krahasuar me tiganin e aluminit me fund ferromagnetik që mbajti temperaturën e vajit mbi 200°C në Nivelin 6.

 • Kur krahasohet me enët e aluminit më të përdorura zakonisht të të njëjtës madhësi dhe kushte gatimi. Kur përdoret çdo ditë në sobat elektrike me çmimin mesatar të energjisë elektrike në vendet e zgjedhura të BE-së

Informata shtesë

 

Seti përbëhet nga dy tigane me përmasa 20 cm dhe 28 cm.

 • Dorezat e bakelitit
 • I përshtatshëm për të gjitha pjanurat, duke përfshirë edhe induksionin
 • Mund të lahen në lavastovilje
 • Bërë pa PFOA
 • Prodhuar në Spanjë


  Kujdesi dhe pastrimi

  Në çfarë nivlei nxehtësie duhet të gatuaj?

  Ky produkt është projektuar që të jetë sa më efikas në energji, ndaj këshillojmë fuqimisht përdorimin e nivelit të ngrohjes së ulët deri në mesatare. Një nivel i lartë i nxehtësisë nuk këshillohet pasi kjo mund të dëmtojë produktin apo edhe pjanurën. Gjithmonë ngroheni produktin gradualisht dhe mos përdorni kurrë funksionin "boost". Asnjëherë mos e mbinxehni një produkt bosh.

  Çfarë aksesorësh gatimi të përdor?

  Për jetëgjatësi të veshjes, rekomandojmë përdorimin e enëve prej druri ose silikoni në vend të metalit. Shmangni prerjen direkt në enën e gatimit.

  Si të pastroni enët tuaja të gatimit Stone Legend Classic?

  Për të siguruar një jetë më të gjatë të produktit, ne rekomandojmë pastrimin e kësaj enë gatimi me dorë në vend të përdorimit të gjerë të makinës larëse për enë. Për të pastruar produktin, vendoseni nën ujë të rrjedhshëm dhe përdorni një sfungjer të butë dhe detergjent të butë. Falë veshjes jo ngjitëse do t'ju duhet vetëm pak detergjent dhe një sasi e vogël uji. Nuk ka nevojë për njomje paraprake.

  Si të asgjësoni paketimin dhe produktin?

  Paketimi i produktit mund të hidhet në koshin e letrës. Kur ky produkt nuk ju shërben më, ju lutemi depozitoni këtë enë gatimi në qendrën tuaj lokale të grumbullimit të mbeturinave.

Delimano Stone Legend Classic Starter Set

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë së fundmi

Produkti që keni parë së fundmi