Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

BLACK FRIDAY PO MBARON!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

 
[banner_timer]
 

FESTOJMË 20 VITE REHATI

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Tigan për pallaqinka Stone Legend Classic Delimano

Photo
Video

Me tiganin Stone Legend Classic mund të gatuani pallqinka të shijshme franceze, pallaqinka tradicionale holdandeze, tortilla spanjolle, pallaqinka amerikane apo çfarëdo lloji që ju pëlqen. Falë shtresave Quantanium, çelik karbon dhe smalt, tigani ka sipërfaqe jo-ngjitëse, në të cilën mund të gatuani me pak vaj mund t’i rrotulloni shumë lehtë pallaqinkat. Po ashtu, pastrohet lehtë. Madhësia: 24cm.

OFERTAT E KORRIKUT!
Tigan për pallaqinka Stone Legend Classic Delimano
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Koha e arritjes: 3 ditë pune
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Me tiganin Stone Legend Classic mund të gatuani pallqinka të shijshme franceze, pallaqinka tradicionale holdandeze, tortilla spanjolle, pallaqinka amerikane apo çfarëdo lloji që ju pëlqen. Falë shtresave Quantanium, çelik karbon dhe smalt, tigani ka sipërfaqe jo-ngjitëse, në të cilën mund të gatuani me pak vaj mund t’i rrotulloni shumë lehtë pallaqinkat. Po ashtu, pastrohet lehtë. Madhësia: 24cm.

Më shumë
Përshkrimi

Pallaqinkat më të shijshme gatuhen me tiganin Stone Legend Classic :)

Nga pallaqinkat e buta, petullat, tortilat e deri te omletat – ky tigan ju mundësoni t’i përgatisni me më pak vaj dhe me më shumë shije. Tigani ka bazë çelik karbon-smalt, e cila siguron që nxehtësia të shpërndahet shpejt dhe në mënyrë të barabartë në tërë tiganin. Prandaj edhe pallaqinka apo omleta fërgohet njejtë në të gjitha pjesët. Doreza e tiganit nuk nxehet shpejt, prandaj është e sigurtë për ta mbajtur apo kapur. Falë veshjes jo-ngjitëse me 8 shtresa Quantanium (pa PFOA) dhe pjesëve anësore të cekëta, ju do t’i rrotulloni pallaqinkat me shumë lehtësi.

Linja e RE, e përmirësuar dhe me një ngjyrë të kuqe elegante

Ky tigan është pjesë e linjës së re nga Delimano – Stone Legend Classic. Kjo linjë e mrekullueshme, me ngjyrë të kuqe të zjarrtë, ka bazë prej çelik karboni, bazë smalti dhe veshje jo-ngjitëse Whitford Quantanium – jashtëzakonisht efektive dhe e qëndrueshme, e forcuar me grimca guri dhe titani. Tigani i pallaqinkave ka madhësi 24 cm, i përsosur për lloje të ndryshme pallaqinkash.

Por jo vetëm pallaqinka të shijshme… Me këtë super tigan ju mund të gatuani edhe:

 • Omleta
 • Perime
 • Tortilla
 • Pallaqinka holandeze
 • Kaiserschmarn (lloj pallaqinke e ëmbël, me orgjinë në Austri)
 • Blinis (pallaqinka ruse / ukrainase)
 • Pallaqinka të mbushura
 • Bukë të thekur
 • Tost francez

Tigan me 8 shtresa, i përforcuar me grimca titani dhe guri

Tigani Stone Legend Classic përbëhet prej 8 shtresave, prej të cilave 3 janë në bazë dhe 5 në veshje të tiganit. Veshja Quantanium është jashtëzakonisht e fuqishme, sepse përmban grimca të gurit të vërtetë. Grimcat e gurit e ruajnë nxehtësinë dhe e përcjellin gradualisht te ushqimi, në mënyrë që lëngjet natyrale, vitaminat dhe shija të mbesin brenda ushqimit. Grimcat e gurit i japin ushqimit shije tradicionale, sikur të ishte gatuar në gur të vërtetë.

Për ta bërë veshjen edhe më të fortë, ne kemi shtuar grimca titani, të cilat e përforcojnë veshjen edhe e bëjnë edhe më të pathyeshme. Veshja Quantanium i sguron tigani jetëgjatësi më të madhe. Po ashtu, është e qëndrueshme ndaj gërvishtjeve, dhe e përshtatshme për t’u përdorur me vegla metalike.

Përdorëm edhe material smalti, për një arsye të veçantë…

Smalti është një material legjendar, i përdorur në enë gatimi për dekada me radhë, sepse është i fortë, por i lëmuar dhe ka sipërfaëe jo-poroze. Po ashtu është rezistent ndaj gërvishtjeve dhe kimikateve, është i qëndrueshëm dhe nuk digjet.

I përshtatshëm për të gjitha pllakat

Tigani i pallaqinkave Stone Legend Classic mund të përdoret në të gjitha pllakat, përfshirë edhe ato me induksion. Po ashtu, mund të lahet në enëlarëse.

Rrotulloni pallaqinkat me shumë lehtësi

Kënaqësia e të gatuarit pallaqinka qëndron te pjesa kur i rrotullojmë ato, dhe me këtë tigan, rrotullimi i pallaqinkave kurrë s’ka qenë më i lehtë. Pallaqinkat rrëshqasin lehtësisht nga sipërfaqja e tiganit, edhe nëse gatuani me shumë pak vaj. Pas gatimit, thjesht vendoseni tiganin në enëlarëse ose lajeni me ujë të ngrohtë dhe shampon.

Specifikat Teknike
Dimensionet 24cm
Kapaciteti 0,8l
Material çeliku i karbonit, enamel
Material interieri QuanTanium Real Stone
Materiale Bazë hekur
Mund të lahet në enëlarëse Po

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Produkti që keni parë së fundmi

Produkti që keni parë së fundmi