Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Momente Magjike

Festat e fundvitit me oferta të pafundme

 
[banner_timer]
 

Inhaluesi me kripë Wellneo

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video

Inhalatori Wellneo ofron terapi prej kripe i cili ndihmon shërimin e shumë problemeve sikurse:

 1. Hundët e bllokuara
 2. Lehtësimin e polenit
 3. Pastrimin e sistemit të frymëmarrjes
 4. Gërhatjen
Inhaluesi me kripë Wellneo
Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 40
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
Më shumë

Inhalatori Wellneo ofron terapi prej kripe i cili ndihmon shërimin e shumë problemeve sikurse:

 1. Hundët e bllokuara
 2. Lehtësimin e polenit
 3. Pastrimin e sistemit të frymëmarrjes
 4. Gërhatjen
Më shumë
Detajet e Produktit

Pastrojeni hundën tuaj të bllokuar dhe merrni frymë lehtë me Inhaluesin Wellneo!

A jeni lodhur nga hundët e bllokuara që ju ngacmojnë vazhdimisht? A po ju pengon kjo në aktivitetet tuaja të përditshme, duke ju detyruar që të merrni frymë nga goja dhe duke mos mundur të flini?

Problemet me sinus rrjedhin si rezultat i: infeksioneve, anomalive strukturore, alergjive, dhe problemeve kronike me bronket. Por rezultati gjithmonë mbetet i njëjtë - hundë të bllokuara dhe të bezdisshme.

E gjitha natyrale!

Pavarësisht nga arsyet e bllokimt të hundës suaj, ne kemi zgjidhje natyrale për pastrim të hundës që ju të merrni përsëri frymë lirshëm.

Njihuni me Inhaluesin Wellneo, një pajisje mjekësore me efekte të provuara klinikisht të terapisë së kripës!

Inhaluesi Wellneo : Një pipë porcelani praktike me kripë të minierës më të njohur në Transilvani

Inhaluesi Wellneo është një pipë praktike nga porcelani e mbushur me kristale të kripës nga miniera në Praid, Transilvani. Vetëm vendoseni pipën në gojë dhe merrni frymë përmes saj duke inhaluar kripën e vendosur në qeskat e kripës brenda aparatit.

Vetëm me përdorim të shkurtër të përditshëm ju do të përjetoni përfitimet të shumta shëndetësore, sikurse:

 • Frymëmarrje më të lehtë dhe shërim natyral më të shpejtë
 • Pastrimin e sistemit tuaj të frymëmarrjes nga alergjenët (krijuesit e alergjive)
 • Reduktim i shqetësimeve të shkaktuara nga pirja e duhanit
 • Gërhatje të reduktuar
 • Trajtimi i shpejtë i ftohjeve dhe infeksioneve te frymemarrjes

Terapia e kripës – një ilaç i lashtë natural për hundë të bllokuara

Çdokush i cili ka kaluar një ditë në oqean e di se i ajri i mbushur me kripë ka diçka të veçantë. Ju mund të merrni frymë lehtësisht dhe të ndjeheni më mirë menjëherë – e gjitha për shkak të vetive shëruese të kripës.

Nuk është çudi që njerëzit për mijëra vite kanë përdorur kripën për qëllime terapeutike dhe i kanë besuar përfitimeve të terapisë së kripës për shërimin e sëmundjeve të frymëmarrjes. Në ditët e sotme, terapia e kripës është një trajtim alternativ që përdoret për të shëruar probleme të frymëmarrjes:

 • E bën frymëmarrjen më të lehtë
 • Lehtëson polenin dhe simptomat e tjera të alergjive
 • Zvogëlon simptomat e pakëndshme të astmës
 • Trajton ftohjet dhe infeksionet
 • Pastron sistemin e frymëmarrjes

I mrekullueshëm për fëmijët

Kur ishte 10 muajsh, Matei kishte probleme me mushkritë. Edhe pse isha një infermiere, isha e frikësuar vërtet shumë. Kollitja e tij e thatë gjatë gjithë natës ishte e tmerrshme. Një koleg i imi mjek, fëmijët e te cilit po ashtu kishin pasur po të njëjtin problem, e kishin përdorur inhalatorin me kripë. Pasi që përvoja e tyre ishte e mrekullueshme, vendosa ta blej edhe unë. Pas disa përdorimeve të shpeshta, krizat e Mateut filluan të rrallohen.....ne jemi tani në atë fazë kur as gjatë vjeshtës apo dimrit nuk sëmuremi kurrë.

Bota Ildiko

Astma zakonisht fillon në periudhat më të hershme të jetës, përpara sëmundjeve tjera kronike, duke imponuar një barrë të madhe gjatë jetës së individit, në karrierën dhe komunitetin e tyre 

Rreth 10% e të rriturve me astmë, vuajnë nga astma e rëndë që është vështirë për tu trajtuar.

E mrekullueshme për ripërtrirje të përditshme të trupit tënd

Mushkëritë janë nën ndikimin e ndotes së ajrit pasi ne të gjithë e thithim një gamë të gjerë të toksinave. Pipa e kripës vepron si "aparat detox" edhe për njerëzit të cilët nuk vuajnë nga problemet e frymëmarrjes.

Pipa e kripës pastron dhe rigjeneron tërë trupin duke i lejuar mushkëritë të funksionojë më mirë dhe duke rritur sasinë e thithjes së oksigjenit.

Terapia e kripës – një zgjidhje e përkryer për problemet e frymëmarrjes

Terapia e kripës është 100% natyrale, e sigurt, dhe pa medikamente. Ajo ofron një trajtim efektiv afatgjatë dhe mund të përdoret si një trajtim plotësues së bashku me barnat e përshkruara ose si një trajtim i vetëm. Terapia e kripës bazohet në parimin e ekspozimit të zgjatur në mikroklimë që gjendet në minierat e kripës natyrore nga shpella të kripës. Me Wellneo Salt Inhaler, ju mund të përfitoni nga pastrimi efektiv shërues i ajrit nga shpellat e kripës në shtëpinë tuaj.

Pipa e kripës është në fakt një dhomë e vogël e kripës e manovovrueshme, e mbushur me kripë që vjen nga miniera e kripës së Rumanisë, Praid Kripa e thithur nepermjet mushkërive tona absorbohet ne rrugët e frymëmarrjes. Më pas mikro-kristalet e kripës nxisin nxjerrjen e sekrecioneve. Si pasojë mblidhet me tepër ujë dhe nëpërmjet këtij procesi mukoza e trashë e depozituar në rrugët e frymëmarrjes lirohet dhe bëhet shumë më e lehtë për ta nxjerrë jashtë me kollitje. Madje edhe për semundjet alergjike ne në mënyrë eksplicite ua rekomandojmë që të përdorni këtë pajisje për inhalim te ajrit me kripë. .

dr. Lazslo Kurpe, therapist

A e keni ditur se një e treta e popullsisë përballet me astmë dikur në mes 5 dhe 80 vjeç, më së shumti para moshës 20 vjeçare?

A e keni ditur se 65% e të gjitha sulmeve të astmës në shkollë te fëmijët janë për shkak të infeksionit të mushkërive?

Benefitet e kripës Praid

Miniera e kripës Praid është një mrekulli gjeologjike me 3 bilion ton kripë të minuar që nga shekulli i 2'të para erës sonë. Vetitë shëruese të kripës Praid janë të njohura dhe të vlerësuara falë krakteristikave trajtuese në pjesët e braktisura të minierës. Tani ju mund të përjetoni vetitë e tij shëruese si:

 • E bën frymëmarrjen më të lehtë dhe ndihmon rehabilitimin pas sëmundjeve
 • U bashkangjitet trajtimeve mjekësore
 • Pastron sistemin e frymëmarrjes
 • Largon polenin dhe alergji të tjera
 • Zvogëlon simpotmat shqetësuese të astmës
 • Trajtim efektiv të ftohjeve dhe infeksioneve të frymëmarrjes
 • Zvogëlon parehatinë të shkaktuar nga pirja e duhanit
 • Zvogëlon gërrhatjet

Përdorimi i inhalatorit të kripës ndihmon largimin e papastërtive që thithim në përditshmëri, si dhe ndihmon shërimin dhe qetësimin e mushkërive dhe rrugëve të frymëmarrjes. Aparati jonë ka kripë të detit shumë të lashtë i cili transportohet nga Praidi, e cila është miniera më e madhe e kripës ne Evropë. Shtresat e madhe të kripës që mund të gjenden më shumë se 20 vjet, përmban disa substanca minerale, të cilat janë një mjet jashtëzakonisht efikas për shkatërrimin e mikroorganizmave dhe agjentëve të tjerë shkakësues. .

Ph.D. Miklso Lazslo, biologist

Unë kam vuajtur nga një alergji shumë e rëndë qe kur isha fëmijë. Për mua poleni në pranverë ishte sezona më e rëndë. Gjatë kësaj periudhe shpenzoja shumë faculeta gjatë teshtitjeve të shpeshta të cilat ndikuan më së shumëti në hundën time… Fatkeqësisht gjendja ime sa vinte e përkeqësohej, sepse edhe astma filloi të zhvillohet. Kur isha duke e pritur mjekun, unë bisedova me një pacient aty ku dhe unë fillova të përdor inhalatorin me kripë duke u bazuar në rekomandimin e marrë nga ai. Përdororimi i inhalatorit për 15 minuta gjatë ditës, pashë efekte pozitive. Prej kohës kur fillova ta përdor aparatin, unë ndihem sikurse kam ndryshuar komplet. Nëse dal në natyrë, poleni nuk më ngacmon më. Kam përjetuar një ndryshim të hatashëm.

Daniel Kabo

Vetëm 15 minuta në ditë dhe ju mund të merrni frymë lehtësisht

Mbani ihalatorin e kripës Wellneo në një dorë, tërhiqni qeset me kripë me dorën tjeter përmes vrimave.

Pastaj vëni inhalatorin në gojë. Thjesht, thitheni atë dhe brenda vetëm 15 minutave në ditë ju do të ndjeni efektin çlirues në sistemin e frymëmarrjes.

Terapia e inhaluesit Wellneo është e rekomanduar për:

 • Ç'rregullime të frymëmarrjes
 • Simptoma të astmës dhe alergjisë
 • Kollitje të thatë
 • Gërhatje
 • Sëmundjet kronike të mushkërive
 • Ftohje të zakonshme

Është e sigurt për t'u përdorur nga fëmijët nga mosha 5.

15-20 minuta terapi në ditë

Përdorimi i inhaluesit me kripë Wellneo është shumë i thjeshtë. Vetëm vendoseni në gojë dhe merrni frymë normalisht dhe pastaj lironi frymën përmes hundës.

Përbërësit dhe të dhënat teknike

 • Inhalatori me kripë Wellneo është pajisje mjekësore e testuar klinikisht
 • Inhalatori mund të pastrohet dhe të sterilizohet
 • Ajo përmban një qese të kristaleve të kripës nga miniera e kripës Praid,Transilvani
 • Qeset mund të rimbushen dhe të zëvendësohen
 • 100% substanca organike (natyrore)
 • Substanca aktive: kristaleve të kripës së miocenit
 • Përbërja: klor, magnez dhe kalcium
 • Përbërësit aktiv të inhalatorit zgjasin rreth 1 vit e përdorimit normal (15-25 minuta në ditë)

Vlerësimet e Konsumatorëve 1 Vlerësim(e)

5

1 vlerësime

1 Produkte

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Isni Kryeziu

www.topshop-ks.com

24/12/2016

Wellneo salt Inhaler Refell Beg
Ne baze te asaj qe po shof ne reklama dhe po shkruan ketu shume e bukur po duket

1 Produkte