Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

KY ËSHTË BLACK FRIDAY

KY ËSHTË BLACK FRIDAY - Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

 
[banner_timer]
 

FESTOJMË 20 VITE REHATI

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Atlete Classic Shiny Walkmaxx

Photo
Video
-45%

Shtoni më shumë stil pamjes suaj, me këto atlete elgante dhe moderne nga Walkmaxx! Në pjesën e sipërme, kanë një pamje tërheqëse metalike, e cila i bën të dallojnë nga të tjerat dhe ta theksojnë stilin tuaj të sofistikuar. Janë një zgjedhje perfekte për ata që duan ta një palë atlete të rehatshme, por edhe elegante në të njejtën kohë. Në dispozicion në 3 ngjyra dhe numra të ndryshëm.

Atlete Classic Shiny Walkmaxx

Çmimi i rregullt: 44,90 €


Çmimi special: 24,90 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Stock: 1
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
Më shumë

Shtoni më shumë stil pamjes suaj, me këto atlete elgante dhe moderne nga Walkmaxx! Në pjesën e sipërme, kanë një pamje tërheqëse metalike, e cila i bën të dallojnë nga të tjerat dhe ta theksojnë stilin tuaj të sofistikuar. Janë një zgjedhje perfekte për ata që duan ta një palë atlete të rehatshme, por edhe elegante në të njejtën kohë. Në dispozicion në 3 ngjyra dhe numra të ndryshëm.

Më shumë
Përshkrimi

Gërshetim i elegancës dhe rehatisë

Po për kërkoni një palë këpucë shumë të rehatshme, por edhe tepër elegante në të njejtën kohë? Atëherë altetet Classic Shiny janë të duhurat për ju. Me pamje tërheqëse metalike, këto atlete bien në sy dhe e vënë në pah stilin tuaj.

Atlete Classic Shiny

Rehatia që keni kërkuar

Këto atlete janë dizajnuar që t’ju ofrojnë rehati në çdo hap, por në të njejtën kohë të ndiheni bukur, falë elegancës që ofrojnë.

Atlete Classic Shiny

Materiale cilësore

Ne kemi përzgjedhur materiale cilësore, që këto atlete të përshtaten sa më mirë në këmbët tuaja.

 • Atlete Classic Shiny

  Shtrojë Multispandex

  Shtroja Multispandez thahet shpejt, është e fortë por elastike, andaj kthehet në formën origjinale, menjëherë pas zgjatjes.

 • Atlete Classic Shiny

  Shtrojë e lehtë EVA

  Shtroja e butë EVA, me sfungjer memory, ofron rehati në çdo hap.

  Kurse me anë të absorbimit të goditjeve, duke mbron këmbët tuaja nga stresi.

 • Atlete Classic Shiny

  Shualli i lakuar

  Shualli i lakuar ju ofron rehati dhe ndjesinë e mrekullueshme të lehtësisë, po ashtu nxitë aktivizimin e muskujve. Për më tepër, ka sipërfaqe të poshtme jo-rrëshqitëse.

Informata shtesë

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Sneaker Classic Shiny

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,7 7,9
37 24,3 8,0
38 25,0 8,2
39 25,7 8,3
40 26,3 8,5
41 27,0 8,6
42 27,6 8,8

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.