Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Black Friday n'verë

Black Friday n'verë Anëtarët e Club 5* përfitojnë të parët deri në 70% zbritje!

Anëtarët e Club 5* përfitojnë të parët deri në 70% zbritje!

Deri-70%
 
[banner_timer]
 

FESTOJMË 20 VITE REHATI

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Atlete Chunky Green Walkmaxx

Photo
Video
-70%

Duke ecur drejt një të ardhmeje të rehatshme dhe të qëndrueshme, ne zëvendësuam disa nga materialet e atleteve me materiale eko-miqësore. Këto atlete janë të ajrosshme dhe përshtaten me formën unike të këmbës suaj. Edhe pse në pamje të jashtme duken të rënda, janë të lehta, që ju të përjetoni lehtësi në çdo hap. Falë shuallit EVA që siguron absorbim të goditjeve, këmbët tuaja po ashtu do të shijojnë rehati gjatë tërë ditës.

Atlete Chunky Green Walkmaxx

Çmimi i rregullt: Nga 84,90 € Nga


Çmimi special: Nga 25,47 € Nga

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
Më shumë

Duke ecur drejt një të ardhmeje të rehatshme dhe të qëndrueshme, ne zëvendësuam disa nga materialet e atleteve me materiale eko-miqësore. Këto atlete janë të ajrosshme dhe përshtaten me formën unike të këmbës suaj. Edhe pse në pamje të jashtme duken të rënda, janë të lehta, që ju të përjetoni lehtësi në çdo hap. Falë shuallit EVA që siguron absorbim të goditjeve, këmbët tuaja po ashtu do të shijojnë rehati gjatë tërë ditës.

Më shumë
Përshkrimi

E ardhmja është në duart tona

Për ne është e rëndësishme të ofrojmë rehati. Megjithatë, është e rëndësishme edhe fakti se si e ndikon ajo rehati mjedisin. Për këtë arsye, këto atlete janë punuar me materiale të plotësisht të ricikluara dhe pjesërisht të ricikluara. Falë materialeve të lehta dhe mbështetëse, do të përkëdhelin shputat tuaja me rehati gjatë gjithë ditës.

Atlete Chunky Green

Ecni “zbadhur” përsëri

Kur është hera e fundit që keni ndjerë butësinë e barit nën shputat tuaja dhe fortësinë e tokës? Ju mund t’i ndjeni përsëri, duke mbadhur atletet Chunky Green! Shualli EVA absorbon goditjet, duke siguruar që çdo hap të jetë i rehatshëm. Kurse shtroja e brendshme me veti ajrosëse mban lagështinë larg dhe sigurohet për mbështetjen e duhur harkore. Për më tepër, atletet janë të punuara me materiale super të lehta, andaj janë të përshtatshme për t’i mbadhur apo marrë me vete pothuajse kudo.

Atlete Chunky Green

Zbuloni se pse këmbët tuaja do t’i pëlqejnë ato

Falë shuallit të jashtëm fleksibil 100% EVA, që përshtatet me formën e këmbës tuaj, këto atlete lehtësojnë presionin në këmbë, mundësojnë më shumë ajrosje dhe absorbim të djersës. Në këtë mënyrë, këmbët tuaja do të jenë rehat dhe gati t’ju çojnë kudo. Po ashtu, janë të punuar me materiale eko-miqësore, dhe ju do të ecni edhe më rehat duke e ditur se në një mënyrë po e ndihmoni mjedisin.

Absorbojnë goditjet, falë shuallit EVA

Shualli 100% EVA po ashtu siguron absorbim suprem të goditjeve dhe super fleksibilitet, veti të cilat do t’ju ndihmojnë në çdo terren. Për më tepër, pjesa e poshtme prej gome ju ofron ekstra siguri në çdo hap, kudo që shkoni.

Atlete Chunky Green

Shtrojë ekstra e rehatshme

Shtroja është e formësueshme, e mbështjellur dhe e projektuar me teknologji inovative anatomike që siguron ajrosje dhe absorbim më të mirë të djersës. Prandaj e çon rehatinë tuaj në një nivel tjetër. Mbështetja e duhur e harkut do të stabilizojë hapin tuaj dhe do të kujdeset për mbështetjen e këmbëve gjatë gjithë ditës.

Atlete Chunky Green

Eko-miqësore, të rehatshme, cilësore.

Çka është më e mira për planetin, është më e mira edhe për ju. Me këto atlete, ju do të ndiheni rehat gjatë gjithë ditës. Falë një pjese të materialeve të ricikluara, skurse PU, PES dhe EVA, ne në një mënyrë ja arritëm ta japim kontributin tonë për nënën Natyrë. Jepni edhe ju kontributin tuaj. Zjgedhni të mbadhni atlete eko-miqësore, pa lënë nash rehatinë dhe cilësinë – zgjedhni atletet Chunky Green.

Atlete Chunky Green
Informata shtesë

Si ta masni madhësinë e këmbës

Këpucët e duhura dhe përshtatja perfekte përbëjnë bazën për hapa të shëndetshëm. Nëse nuk jeni të sigurtë se cilat këpucë Ëalkmaxx kanë madhësinë e duhur për këmbët tuaja, ne jemi këtu që t’ju ndihmojmë.

Ju duhen dy fleta letre (A4), një laps dhe një vizore.

 • 1
  Si ta masni madhësinë e këmbës - hapi 1

  Shenjëzoni formën e këmbës

  Vendosni letrat në dysheme, pastaj shkelni mbi letër. Qëndroni drejt mbi letër me thembra mbështetur për muri. Po ashtu, sigurohuni që keni mbathur çorapet që planifikoni t’i mbathni me ato këpucë. Sigurohuni që ta keni peshën e plotë në këmbë, për matje sa më të saktë. Me një laps shenjëzoni formën e shputës suaj, duke u siguruar që lapsi të jetë në një kënd 90 shkallë.

 • 2
  Si ta masni madhësinë e këmbës - hapi 2

  Masni gjatësinë dhe gjerësinë

  1. Masni gjatësinë nga pjesa e pasme / qendrore e thembra deri në fund të gishtit më të gjatë.
  2. Masni pjesën më të gjerë të shputës nga njëra anë në tjetrën.

  Mund t’i bëni matjet disa herë, për të siguruar rezultate më të sakta.

 • 3
  Si ta masni madhësinë e këmbës - hapi 3

  Gjeni përshtatjen perfekte

  Në tabelë do të gjeni masat e gjatësisë dhe gjerësisë, bashkë me numrat që i përshtaten.

  Shënim: Nëse jeni në mes dy numrave sa i përket gjatësisë, zgjedhni numrin më të madh. Nëse jeni në dilemë për gjerësinë, zgjedhni më të përafërtën.

Masat për Atlete Chunky Green

Madhësia e deklaruar

Gjatësia e këmbës

(cm)

Gjerësia e këmbës

(cm)

36 23,6 7,9
37 24,3 8,0
38 24,9 8,2
39 25,6 8,4
40 26,2 8,5
41 26,9 8,7
42 27,5 8,8

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.

Produkti që keni parë së fundmi

Produkti që keni parë së fundmi