Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

MBUSHI BATERITË | Deri -70%

MBUSHI BATERITË | Deri -70% - Mundësia e fundit për të përfituar nga ofertat më të mira në produktet e gjumit!

Mundësia e fundit për të përfituar nga ofertat më të mira në produktet e gjumit!

 
[banner_timer]
 

DITËT E ZBRITJEVE ME 5 YJE

DITËT E ZBRITJEVE ME 5 YJE - Vetëm për anëtarët e Club 5*, deri në 60% më lirë + 10% EXTRA zbritje!

Vetëm për anëtarët e Club 5*, deri në 60% më lirë + 10% EXTRA zbritje!

 
[banner_timer]
 

Atlete Fit Elegant Walkmaxx

Photo
Video

Prodhuar nga rrjeta e ajrosshme dhe materiali i sipërm PU, këto atlete kanë shuall të lakuar gome për rehati në çdo hap. Unik dhe i pëlqyer nga të gjithë – shualli i lakuar nga Walkmaxx është zemra e këtyre atleteve. I dizajnuar për të kursyer energjinë tuaj dhe për t'ju bërë të ndiheni lehtë, duke balancar trupin tuaj, përmirëson qëndrimin dhe tonifikon muskujt tuaj në të njëjtën kohë.

Atlete Fit Elegant Walkmaxx
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
Më shumë

Prodhuar nga rrjeta e ajrosshme dhe materiali i sipërm PU, këto atlete kanë shuall të lakuar gome për rehati në çdo hap. Unik dhe i pëlqyer nga të gjithë – shualli i lakuar nga Walkmaxx është zemra e këtyre atleteve. I dizajnuar për të kursyer energjinë tuaj dhe për t'ju bërë të ndiheni lehtë, duke balancar trupin tuaj, përmirëson qëndrimin dhe tonifikon muskujt tuaj në të njëjtën kohë.

Më shumë
Përshkrimi

Essence of comfort

Fit Shoe Elegant sneakers were made to deliver ultimate comfort to your feet. That is the essence of the Walkmaxx shoe.

The composition of carefully selected materials gives you freedom of movement, making the best out of every day by enjoying the ultimate state of comfort on the go.

Walkmaxx Fit Shoe Elegant

Companion in adventure of life

These shoes were made for walking, let them become a part of you. Whether you’re taking a short stroll or exploring the vibe of a new city, you always need a companion who gets you.

If you want both fashion and functional footwear, this is the pair you’re looking for.

Walkmaxx Fit Shoe Elegant

Discover why your feet will love them

With advanced innovations for comfort and wellbeing of feet. We dedicated the time of our experts to discovering the best possible design to give you the ultimate comfort and freedom of movement, which are our most precious values.

Rounded sole

Balances your body and takes care of your right posture since it pushes you to the correct position. Muscles must adjust to special round technology therefore they work and the result is better muscle tonus. With an additional soft EVA midsole, this sneaker is pure comfort. Added anti-slip rubber bottom provides great traction for an ultimate walking experience.

Walkmaxx Fit Shoe Elegant

Extra comfort footbed

The insole is made of an extra durable footbed. It is moldable, cushioned, and engineered with innovative anatomical technology that provides better breathability & sweat absorption. Therefore raises your comfort to the next level. Correct arch support will stabilize your step and take care of all-day support.

Walkmaxx Fit Shoe Elegant

Wide foot space

For extra comfort, wider foot space is made in process of carefully designed shoe construction. Additional space that takes care of your toes is provided with enough freedom and each step is super light and lets your foot breathe.

Walkmaxx Fit Shoe Elegant
Informata shtesë

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Fit Shoe Elegant

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,5 7,8
37 24,2 8,0
38 24,8 8,2
39 25,5 8,4
40 26,2 8,6
41 26,8 8,9
42 27,5 9,1

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.