Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Black Friday n'verë

Black Friday n'verë - temperaturat po rriten, çmimet po zbriten.

Temperaturat po rriten, çmimet po zbriten.

-70%
 
 
[banner_timer]
 

Atlete Fit Leather Walkmaxx

Photo
Video
-70%

Të popullarizuara për rehatinë që ofrojnë, Atletet Leather Fit i mbajnë këmbët rehat dhe ngrohtë gjatë ditëve të para e të ftohta të pranverës. Me shuallin e lakuar dhe shtresën EVA (nën thembër), këto atlete ju mundësojnë hapat drejt një jetese më aktive. Në dispozicion ngjyra e zezë dhe numrat 36-42.

Black Friday n'verë - Club5 përfitojnë të parët
Oferta vlen vetëm edhe
Atlete Fit Leather Walkmaxx

Çmimi i rregullt: 59,90 €


Çmimi special: 17,90 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Stock: 2
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Të popullarizuara për rehatinë që ofrojnë, Atletet Leather Fit i mbajnë këmbët rehat dhe ngrohtë gjatë ditëve të para e të ftohta të pranverës. Me shuallin e lakuar dhe shtresën EVA (nën thembër), këto atlete ju mundësojnë hapat drejt një jetese më aktive. Në dispozicion ngjyra e zezë dhe numrat 36-42.

Më shumë
Përshkrimi

 

Rehati e garantuar për çdo ditë

Këto atlete janë dizajnuar për përdorim të përditshëm dhe ofrojnë energji në secilin hap që bëni. Struktura e tyre unike mundëson që pesha e trupit të shpërndahet në mënyrë të barabartë. Po ashtu, lehtësojnë presionin në nyje, duke shmangur ënjtjen dhe lodhjen e këmbëve.

Walkmaxx Fit Shoes Leather

Këpucë të reja, me veti të reja

Atletet Leather Fit janë këpucët më të vlerësuara nga klientët tanë, falë vetive të mahnitshme që kanë. Janë të ajrosshme, të gjithanshme, për përdorim të përditshëm, të lehta dhe të rehatshme. Po ashtu, mundësojnë që këmbët tuaja të jenë në pozitën e duhur.

Lexoni më shumë rreth dobive të këpucëve nga Linja Fit>

Dobitë e shuallit të lakuar

 • Shualli i lakuar

  Shualli i lakuar e shton aktivizimin e muskujve, duke iu bërë të ndjeheni në formë.

  .

 • Pesha e trupit shpërndahet në mënyrë të barabartë

  Kur pesha e trupit është e shpërndarë në mënyrë të barabartë, lehtësohen dhimbjet në nyje.

 • Iu duket sikur po ecni zbathur

  Ndjesia sikur po ecni zbathur iu mundëson të bëi hapa të rehatshëm dhe të shëndetshëm.

 • Të lehta

  Lehtësia e atleteve iu mundëson edhe hapa të lehtë, duke bërë që të jeni aktivë për një kohë më të gjatë.

Mbaje kursorin mbi imazhe për të mësuar dobitë e shuallit të lakuar.

 

Magjia që fshihet pas butësisë

Funksionon kështu - Këpucët Walkmaxx kanë shuall të ngritur lart nga toka në thembra dhe shputë. Ky lloj shualli ndihmon në zvogëlimin e presionit në këmbë në mënyra të ndryshme. Shualli i lakuar i mban këmbët vazhdimisht në lëvizje, duke mundësuar lëvizjen normale thembër-shputë, dhe zvogëlon kohën gjatë së cilës shkaktohet presion në fund të këmbëve. Kurse shtresa EVA ndër të tjerash iu mundëson të qëndroni më gjatë në këmbë pa dhimbje.

Walkmaxx Fit Shoes Leather

Atlete elegante, për raste të ndryshme

Pavarësisht stilit apo moshës suaj, këto atlete do ju përshtaten lehtësisht. Mund t'i mbadhni me rroba të zakonshme, sportive apo edhe veshje zyrtare, do të përshtaten për mrekulli!

 • Walkmaxx Fit Shoes Leather
 • Walkmaxx Fit Shoes Leather
 • Walkmaxx Fit Shoes Leather
 • Walkmaxx Fit Shoes Leather

Çka i bën të veçanta Atletet Leather Fit:

 • Materiale të qëndrueshme dhe të ajrosshme
 • Shuall të lakuar që shton aktivizimin e muskujve
 • I mbajnë këmbët ngrohtë gjatë ditëve të ftohta
 • Shtresë sfungjeri për t'iu mundësuar hapa të butë dhe ndjenjën e rehatisë
 

Madhësia

Gjatësia e këmbës

(cm)

Atletet Leather Fit 36 23,6
37 24,2
38 24,8
39 25,5
40 26,2
41 26,9
42 27,5
 
Informata shtesë

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Fit Shoes Leather

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
43 28,2 9,2
44 28,9 9,5
45 29,6 9,7
46 30,2 9,9
Specifikat Teknike
Linja Walkmaxx Fit
Madhësitë e disponueshme 36-42
Materiali : i brendshëm lëkurë
Materiali : i jashtëm EVA, gomë termoplastike
Materiali: i sipërfaqes (në mbathje) lëkurë
Ngjyrat e disponueshme zezë

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dyqanet tona po punojnë me orar të plotë.

Ejani dhe provoni produktet tona.