Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Set enësh Diamond FiveStar Legend Delimano

Photo
Video
Ky set është gjithçka që iu duhet për të plotësuar nevojat tuaja në kuzhinë, pamarrë parasysh përvojën apo rastin. Seti nga linja FiveStar Legend përmban: tepsi rrumbullake 24 cm, tavë 35x21 cm, tenxhere 24 cm, tigan 24 cm, tigan 28 cm dhe kapak 24 cm.
Set enësh Diamond FiveStar Legend Delimano
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
I disponueshëm tek prodhuesi. Na kontaktoni për kohën e arritjes
 • Më shumë
 • Përshkrimi
Më shumë
Ky set është gjithçka që iu duhet për të plotësuar nevojat tuaja në kuzhinë, pamarrë parasysh përvojën apo rastin. Seti nga linja FiveStar Legend përmban: tepsi rrumbullake 24 cm, tavë 35x21 cm, tenxhere 24 cm, tigan 24 cm, tigan 28 cm dhe kapak 24 cm.
Më shumë
Përshkrimi

Seti që i duhet çdo kuzhine

Seti Delimano FiveStar Legend është zgjidhje perfekte, sidomos për ata që gatuajnë ushqime më të lehta. I përshtatshëm për çifte, për student që banojnë në konvikte, familje të vogla dhe jo vetëm! Ky set është koleksioni më i mirë që ofrohet në treg.

Delimano FiveStar Legend 7pcs Set

Çka përmban seti?

 • Tepsi rrumbullake FiveStar Legend 24 cm,
 • Tavë FiveStar Legend 35x21 cm,
 • Tenxhere FiveStar Legend 24 cm,
 • Tigan FiveStar Legend 24 cm,
 • Tigan FiveStar Legend 28 cm,
 • Kapak FiveStar Legend 24 cm,
Delimano FiveStar Legend 7pcs Set

Më pak yndyrë, më shumë shije

Me këto enë, ju mund të gatuani ushqime të shëndetshme dhe të shijshme, duke përdorur pak ose aspak vaj. Në këtë mënyrë, ushqimet tuaja të preferuara do t'i ruajnë shijet dhe lëngjet dhe vlerat. Pastrohet lehtësisht në pak sekonda.

Delimano FiveStar Legend Round Mould

Pse duhet t'i zgjedhni enët FiveStar Legend Delimano?

 • Nuk lejon ushqimet të ngjiten dhe pastrohet lehtësisht
 • Jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Kombinimi më i mirë i materialeve
 • Gatime me cilësi të lartë
 • Përbërësit i janë nështruar kontrollit të cilësisë së lartë
 • Elemente miqësore ndaj mjedisit
 • E prodhuar nga dora e njeriut
 • Prodhuar në 'bashkëpunim' me natyrën
 • E kompozuar nga çeliku dhe guri
 • E kontrolluar/testuar me cilësinë më të lartë
Delimano FiveStar Legend

Struktura e enëve FiveStar Legend Delimano

 1. Shtresa e dytë: Smalt i ngjyrosur në çelik
 2. Shtresa e parë: Bazë smalti në çelik
 3. Çelik shumë cilësor
 4. Shtresa e parë e brendshme: Smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme: Smalt në çelik
 6. Shtresa e parë me veshje Quantanium® rezistente ndaj ngjitjes
 7. QShtresa e dytë me veshje Quantanium® me komponime të gurit, argjendit, titaniumit dhe diamantit
 8. Shtresa e tretë Quantanium® me shkëlqim briliant
1
2
3
4
5
6
7
8

5 elemente për rezultate me 5 yje

Ena përban super veshjen e cila nuk lejon ngjitjen e ushqimit; 8 shtresa me Quantanium®, të veshura me pesë elementet më të forta të Tokës. Grimcat e diamantit, titaniumit, gurit të vërtetë dhe argjendit janë përzier me ujin. Krejt ky kombinim, ka formuar një veshje/shtresë të pathyeshme dhe jashtëzakonisht të qëndrueshme.

Falë vetive natyrale të këtyre elementeve, këto enë i meritojnë 5 yje, sepse:

 • Nuk e ngjisin ushqimin
 • Të qëndrueshme
 • Rezistente ndaj gërvishtjes
 • Përçueshmëri e lartë e nxehtësisë
 • Gatim i shpejtë dhe i shëndetshëm

Enët i meritojnë 5 yje për cilësi, sepse falë veshjes që kanë, janë deri në 3.5 herë më të qëndrueshme dhe deri në 2 herë më tepër rezistente ndaj gërvishtjeve, krahasuar me enët zakonshme. Për më tepër, kombinimi i elementeve të lartpërmendura, i bën këto enë super rezistente ndaj ngjitjes – deri në 10 herë më shumë rezistente ndaj ngjitjes. Kjo ka rëndësi të madhe, sepse duke parë dinamikën e ditëve të sotit, çdo minutë vlen, dhe askush nuk ka llogari të harxhojë orë të tëra për ta pastruar një enë, kur këtë mund ta bëjë për disa sekonda.

 • Deri në

  3,5

  herë më e qëndrueshme*

 • Deri në

  10

  herë më rezistente ndaj ngjitjes*

 • Deri në

  2

  herë më rezistente ndaj gërvishtjes*

* Krahasuar me veshjet e enëve të zakonshme/komericale.

Pastrohet edhe në enëlarëse

Kjo enë, me një fjalë pastrohet vetë. Vetëm imagjinojeni sa shumë kohë do të kurseni dhe të qetë do të jeni, sepse krejt çka iu duhet të bëni është një pastrim i shpejtë ose ta vendosni në enëlarëse.

Për më tepër, ju nuk keni pse të shqetësoheni për sipërfaqen e jashtme – është smalt, qelq, dhe çdo herë do të qëndrojë e njejtë, pamarrë parasysh frekuencën e pastrimit, djegies apo gërvishtjes.

Delimano FiveStar Legend
Delimano FiveStar Legend

5 yje për vetëdijesim ndaj mjedisit

Efektive në përdorimin e energjisë:

 • Cilësi dhe performancë e lartë në temperatura të ulëta

Përdorimi i tekologjisë së gjelbër (eko):

 • Kjo enë është miqësore ndaj natyrës (eco-friendly); tashmë për prodhimin e saj nevojitet 80% më pak ujë*
 • 70% e materialeve të paketimit janë të riciklueshme

* Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enës DELIMANO është 80% më i vogël, krahasuar me vitin 2018.

 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend

Kompletojeni setin tuaj

Gatuani shpejt, parandaloni spërkatjet dhe ruani shijet dhe lëngjet e ushqimit, duke përdorur kapakë qelqi nga Delimano.

Më shumë

Delimano FiveStar Legend

Zbuloni linjën e re të enëve FiveStar Legend nga Delimano

Çka e bën një shujtë perfekte? Kuptohet, përbërësit, aftësitë në gatim dhe receta e duhur... por, edhe ena në të cilin gatuani mund ta bëjë ndryshimin në ushqim. Enët FiveStar Legend nga Delimano kanë cilësi aq të lartë për ta përgatitur ushqimin ashtu siç përgatiten në restaurante me 5 yje.

Mëso më shumë

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star