Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Set enësh RUBY

Photo
Video

Për ata që duan të gatuajnë ushqime më të shijshme, me më pak yndyrë dhe më shpejt, e kemi dizajnuar setin RUBY. Këto enë i plotësojnë nevojat e përditshme në çdo shtëpi: për të përgatitur ushqim në mëngjes, drekë, darkë apo festa të ndryshme. Seti përmban dy tenxhere (20cm & 24cm), dy kapakë (20cm & 24cm), dy tiganë (24 & 28cm) një tepsi rrumbullake (24cm) dhe një tavë (35x21cm). Enët janë nga linja FiveStar Legend, janë shumë të qëndrueshme ndaj gërvishtjes, ngjitjes së ushqimit dhe pastrohen pa mundim. Pasuroje kuzhinën me super setin RUBY!

Set enësh RUBY
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
I disponueshëm tek prodhuesi. Na kontaktoni për kohën e arritjes
 • Më shumë
 • Përshkrimi
Më shumë

Për ata që duan të gatuajnë ushqime më të shijshme, me më pak yndyrë dhe më shpejt, e kemi dizajnuar setin RUBY. Këto enë i plotësojnë nevojat e përditshme në çdo shtëpi: për të përgatitur ushqim në mëngjes, drekë, darkë apo festa të ndryshme. Seti përmban dy tenxhere (20cm & 24cm), dy kapakë (20cm & 24cm), dy tiganë (24 & 28cm) një tepsi rrumbullake (24cm) dhe një tavë (35x21cm). Enët janë nga linja FiveStar Legend, janë shumë të qëndrueshme ndaj gërvishtjes, ngjitjes së ushqimit dhe pastrohen pa mundim. Pasuroje kuzhinën me super setin RUBY!

Më shumë
Përshkrimi

Gatuaj me shije, si kuzhinier profesional

Seti Ruby përmban 8 enë cilësore nga linja FiveStar Legend, të cilat i plotësojnë nevojat tuaja për çdo vakt ushqimi.

Me enët e setit RUBY, ju mund të gatuani ushqime të ndryshme, duke filluar nga omletat, perimet e fërguara, supa, oriz, makarona, fasule të zier, gullash, tava të ndryshme e madje edhe ëmbëlsira.

Më e mira është se enët kanë veshje cilësore, që nuk e ngjitë ushqimin, andaj mund të gatuani me pak ose aspak vaj. Ky set është zgjidhja juaj për çdo lloj gatimi, sepse përmban enë për fërgim, zierje dhe pjekje.

Set enësh RUBY

Çka përmban seti?

 • Tenxhere FiveStar Legend

  Dy tenxhere FiveStar Legend (20cm & 24cm)

 • Tiganë FiveStar Legend

  Dy tiganë FiveStar Legend (24cm dhe 28cm)

 • Kapakë Legend

  Dy kapakë Legend (20cm & 24cm)

 • Tavë & Tepsi FiveStar Legend

  Tavë (35x21cm) & Tepsi (24cm) FiveStar Legend

Më pak yndyrna, më shumë shije

Enët FiveStar Legend kanë veshje kundër ngjitjes - Quantanium - që nënkupton se ju mund të përgatisni ushqime më të shëndetshme, me më pak ose aspak yndyrë. Po ashtu, ushqimet e gatuara në këto enë i ruajnë më shumë vlerat ushqyese. Për më tepër, pastrohen shpejt dhe pa mundim.

Për shkak se janë të punuara me materiale cilësore dhe të qëndrueshme, edhe kapakët, sikurse enët e tjera të këtij seti, janë të sigurtë për t'u përdorur në furrë.

Set enësh RUBY

Pse duhet t'i zgjedhni enët FiveStar Legend nga Delimano?

 • Nuk lejojnë ushqimet të ngjiten dhe pastrohet lehtësisht
 • Jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Kombinimi më i mirë i materialeve
 • Gatime me cilësi të lartë
 • Përbërësit i janë nështruar kontrollit të cilësisë së lartë
 • Elemente miqësore ndaj mjedisit
 • Të prodhuar nga dora e njeriut
 • Prodhuar në bashkëpunim me natyrën
 • Të kompozuar nga çeliku dhe guri
 • Të kontrolluara/testuara me cilësinë më të lartë
Delimano FiveStar Legend

Struktura e enëve FiveStar Legend Delimano

 1. Shtresa e dytë: Smalt i ngjyrosur në çelik
 2. Shtresa e parë: Bazë smalti në çelik
 3. Çelik shumë cilësor
 4. Shtresa e parë e brendshme: Smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme: Smalt në çelik
 6. Shtresa e parë me veshje Quantanium® rezistente ndaj ngjitjes
 7. Shtresa e dytë me veshje Quantanium® me komponime të gurit, argjendit, titaniumit dhe diamantit
 8. Shtresa e tretë Quantanium® me shkëlqim briliant
1
2
3
4
5
6
7
8

5 elemente për rezultate me 5 yje

Ena përban super veshjen e cila nuk lejon ngjitjen e ushqimit; 8 shtresa me Quantanium®, të veshura me pesë elementet më të forta të Tokës. Grimcat e diamantit, titaniumit, gurit të vërtetë dhe argjendit janë përzier me ujin. Krejt ky kombinim, ka formuar një veshje/shtresë të pathyeshme dhe jashtëzakonisht të qëndrueshme..

Due to the natural properties of these elements, our cookware deserves 5-star for:

 • Nuk e ngjisin ushqimin
 • Të qëndrueshme
 • Rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Përçueshmëri e lartë e nxehtësisë
 • Gatim i shpejtë dhe i shëndetshëm

Enët i meritojnë 5 yje për cilësi, sepse falë veshjes që kanë, janë deri në 3.5 herë më të qëndrueshme dhe deri në 2 herë më tepër rezistente ndaj gërvishtjeve, krahasuar me enët zakonshme. Për më tepër, kombinimi i elementeve të lartpërmendura, i bën këto enë super rezistente ndaj ngjitjes – deri në 10 herë më shumë rezistente ndaj ngjitjes. Kjo ka rëndësi të madhe, sepse duke parë dinamikën e ditëve të sotit, çdo minutë vlen, dhe askush nuk ka llogari të harxhojë orë të tëra për ta pastruar një enë, kur këtë mund ta bëjë për disa sekonda.

 • Deri në

  3,5

  herë më të qëndrueshme*

 • Deri në

  10

  herë më rezistente ndaj ngjitjes*

 • Deri në

  2

  herë më rezistente ndaj gërvishtjeve*

*Krahasuar me veshjet e enëve të zakonshme/komericale.

Pastrohen edhe në enëlarëse

Kjo enë, me një fjalë pastrohet vetë. Vetëm imagjinojeni sa shumë kohë do të kurseni dhe të qetë do të jeni, sepse krejt çka iu duhet të bëni është një pastrim i shpejtë ose ta vendosni në enëlarëse. Për më tepër, ju nuk keni pse të shqetësoheni për sipërfaqen e jashtme – është smalt, qelq, dhe çdo herë do të qëndrojë e njejtë, pamarrë parasysh frekuencën e pastrimit, djegies apo gërvishtjes.

Delimano FiveStar Legend
Delimano FiveStar Legend

5 yje për vetëdijesim ndaj mjedisit

Efektive në përdorimin e energjisë:

 • Cilësi dhe performancë e lartë në temperatura të ulëta

Përdorimi i tekologjisë së gjelbër (eko):

 • Kjo enë është miqësore ndaj natyrës (eco-friendly); tashmë për prodhimin e saj nevojitet 80% më pak ujë*
 • 70% e materialeve të paketimit janë të riciklueshme

*Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enës DELIMANO është 80% më i vogël, krahasuar me vitin 2018.

 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend

Kompletojeni setin tuaj

Gatuani shpejt, parandaloni spërkatjet dhe ruani shijet dhe lëngjet e ushqimit, duke përdorur kapakë qelqi nga Delimano.

Më shumë

Delimano FiveStar Legend

Zbuloni linjën e re të enëve FiveStar Legend nga Delimano

Çka e bën një shujtë perfekte? Kuptohet, përbërësit, aftësitë në gatim dhe receta e duhur... por, edhe ena në të cilin gatuani mund ta bëjë ndryshimin në ushqim. Enët FiveStar Legend nga Delimano kanë cilësi aq të lartë për ta përgatitur ushqimin ashtu siç përgatiten në restaurante me 5 yje.

Mëso më shumë

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star