Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

KY ËSHTË BLACK FRIDAY

KY ËSHTË BLACK FRIDAY - Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

 
[banner_timer]
 

FESTOJMË 20 VITE REHATI

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Tenxhere me presion, 6L

Photo
Video
-53%

Të gjithë i pëlqejmë ushqimet e shijshme, por jo të gjithë duam të kalojmë orë të tëra në kuzhinë duke gatuar. Andaj ekziston tenxherja me presion, e cila ju mundëson t’i përgatisni ushqimet deri në 35% më shumë, dhe kështu ju kursen kohë dhe energji. Është e punuar me çelik inox 18/10 dhe ka fund me induksion turbo. E përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave: elektrike, me gaz, induksion, halogjen. Kapaciteti: 6L.

Tenxhere me presion, 6L

Çmimi i rregullt: 149,90 €


Çmimi special: 69,91 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Koha e arritjes: 3 ditë pune
  • Më shumë
  • Përshkrimi
Më shumë

Të gjithë i pëlqejmë ushqimet e shijshme, por jo të gjithë duam të kalojmë orë të tëra në kuzhinë duke gatuar. Andaj ekziston tenxherja me presion, e cila ju mundëson t’i përgatisni ushqimet deri në 35% më shumë, dhe kështu ju kursen kohë dhe energji. Është e punuar me çelik inox 18/10 dhe ka fund me induksion turbo. E përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave: elektrike, me gaz, induksion, halogjen. Kapaciteti: 6L.

Më shumë
Përshkrimi

Çka është një texhere me presion?

Tenxherja me presion është një enë kuzhine me mbyllje hermetike e cila përshpejton kohën e ushqimeve që gatuani. Për shembull, për të gatuar një gjellë në një tenxhere të zakonshme u janë dashur 50 minuta, në një tenxhere me presion mund ta gatuani për rreth 20 minuta ose më pak.

Varësisht prej specifikave teknike, secila tenxhere me presion përshpejton kohën e gatimit në një kohë të caktuar. Për shembull, kjo tenxhere me presion ju mundëson të gatuani deri më shpejtë duke kursyer energji deri në 35%.

Me tenxheren me presion ju mund të gatuani gjellëra apo ushqime të ndryshme si: mishi, perimet, bishtajoret, dridhërat. Kjo enë është zgjidhje ideale për ata që duan të gatuajnë ushqime të shëndetshme në pak kohë.

Tenxhere me presion 6l

Si funksionon tenxheja me presion?

Por si arrin kjo tenxhere ta zvogëlojë kohën e gatimit? Sekreti qëndron te tenxherja e projektuar posaçërisht dhe kapaku me mbyllje hermetike, i cili bllokon avullin dhe e përdorë atë për të rritur presionin e brendshëm të ajrit.

Pra, ushqimi brenda është i rrethuar në temperatura më të larta dhe nga avulli i bllokuar brenda. Në këto kushte, krijohen temperatura shumë të larta (që nuk aplikohen në rrethana të zakonshme), dhe ushqimet gatuhen më shpejt, duke ju marrë më pak kohë.

Tenxhere me presion 6l

Specifikat teknike & benefitet

  • Materiali: Çelik inox
  • Kapaciteti: 6L
  • Ka shkallë matëse
  • Fund me induksion turbo
  • Mund të lahet në enëlarëse
  • Kursen energji deri në 35%
STenxhere me presion 6l

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.