Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Momente Magjike

Festat e fundvitit me oferta të pafundme

 
[banner_timer]
 

Tenxhere e cekët Delimano Stone Legend

Photo
Video
-40%

Nje enë e vetme e cila do ti zëvendësoj të gjitha tenxheret dhe tiganët. E përshtatshme për furrë dhe shporet. Zieni, pjekni, gatuani dhe rreshkni ushqimet tuaja të preferuara me enën 2 në 1 – tenxhere e cekët apo tepsi për pjekje Stone Legend. 

 • Rezistencë të përkryer nga gërvishjet dhe kemikalet!
 • Sipërfaqe e fortë por e lëmueshme jo-ngjitëse.
 • Minerale natyrale të grimcave të gurit që ruajnë shijen dhe vlerat ushqyese të gatimeve.
 • Ekologjik, 100% material riciklues.
 • Ngjyrë të jashtme të qëndrueshme.
Tenxhere e cekët Delimano Stone Legend

Çmimi i regullt: 29,90 €


Çmimi Special: 17,94 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Nje enë e vetme e cila do ti zëvendësoj të gjitha tenxheret dhe tiganët. E përshtatshme për furrë dhe shporet. Zieni, pjekni, gatuani dhe rreshkni ushqimet tuaja të preferuara me enën 2 në 1 – tenxhere e cekët apo tepsi për pjekje Stone Legend. 

 • Rezistencë të përkryer nga gërvishjet dhe kemikalet!
 • Sipërfaqe e fortë por e lëmueshme jo-ngjitëse.
 • Minerale natyrale të grimcave të gurit që ruajnë shijen dhe vlerat ushqyese të gatimeve.
 • Ekologjik, 100% material riciklues.
 • Ngjyrë të jashtme të qëndrueshme.
Më shumë
Detajet e Produktit

Shije tradicionale në kuzhinën moderne

Gatuani ushqimet tuaja të preferuara me enën speciale Delimano. Sipërfaqja e saj përbëhet nga grimca të vogla të gurit, të cilat lidhen në mënyrë të tillë që sipërfaqja e gurit e grumbullon nxehtësinë dhe e shpërndan atë gradualisht duke mundësuar gatimin edhe në temperatura të ulëta. Ushqimi gatuhet njësoj dhe kështu i ruan të gjitha shijet natyrale të ushqimit –për shije tradicionale që ofron vetëm ushqimi i gatuar në gur.

Është perfekte për:

 • Përgatitjen e ushqimeve pa yndyrë, veshja e saj nuk ngjet dhe ka nevojë vetëm për një pikë vaj.
 • Pergatitje të vezëve, peshkut apo ushqime tjera që në enë tjera gjithmonë ngjisin.
 • Ushqime që pergatiten në furrë si pite të ndryshme apo tava të ndryshme
 • Gatuani shije tradicionale që ofron vetëm ushqimi i gatuar në një gur të vërtetë.

Shumë funksionale dhe e përshtatshme për të gjitha llojet e sobave, duke përfshirë edhe ato me induksion

E sigurt dhe e qëndrueshme, kjo enë mund të përdoret në të gjitha llojet e sobave duke përfshirë edhe ato me induksion. Sipërfaqja jo-ngjitëse nuk do të ngjis apo djeg ushqimin dhe është shumë e lehtë për tu pastruar.

Nga soba direkt në furrë

Ju do të adhuroni Stone Legend! Pasi është e përshtatshme për të gatuar në sobë por edhe për të pjekur në furrë, ju mund të hiqni Stone Legend Round Mould nga soba dhe ta fusni direkt në furrën tuaj .... duke e bërë të përkryer për të gjitha llojet e gatimeve, duke përfshirë supa, salca, tava madje edhe ëmbëlsira!

Përgatitja e darkave familjare me ketë enë do të jetë shumë e lehtë

Inspirohuni nga kuzhinat botërore dhë gatuani me lehtësi specialitetet tuaja tradicionale dhe ëmbëlsira të ndryshme.

 • Lazanjë Italiane

 • Byrek

 • Kek Slloven

 • Gatime të furrës

 • Ëmbëlsira

 • Pastiçe

Material që nuk ngjet dhe nuk gërvishet!

Tava 2në1 Delimano nuk ngjet dhe nuk gërvishtet, pa përmbajtje të PFOA dhe kimikate të tjera të dëmshme që përdoren në enët e tjera. Kënaquni me avantazhet e saj:

 • Rezistencë të përkryer nga gërvishjet dhe kimikatet!
 • Sipërfaqe e fortë por e lëmuar, dhe  jo-ngjitëse.
 • Minerale natyrale të grimcave të gurit që ruajnë shijen dhe vlerat ushqyese të gatimeve.
 • Ekologjik, 100% material riciklues.
 • Ngjyrë e jashtme që zgjat.

Avantazhet e materialeve natyrale të enëve të kuzhinës

Delimano Stone Legend Round Mould kombinon përfitimet natyrale të gurit dhe smaltit për të ju sjellur ju një material 100% jo-toksik, pa përmbajtje PFOA që nuk çliron kimikate në ushqimin tuaj si enët e zakonshme. Pra, Stone Legend Mould karakterizohet me:

Një material natyral – I përbërë nga pluhuri i qelqit i ndërthurur në bazë (çelikut në këtë rast) nga ngrohja në temperatura të nxehta deri në 850 °C.

Një material special– I përdorur nga Grekët e lashtë, Persianët, Keltët për një pëçueshmeri të shkëlqyeshme të nxehtësisë.

Lidhje unike e materialve të Gurit dhe Smaltit

 • SHTRESAT E VESHJES
  • Veshje titani të përforcuar në bazë
  • Veshje të brendshme pjesërisht titan dhe grimca natyrore
  • Veshje guri në sipërfaqe
 • SHTRESA BAZË
  • Pjesë të poshtme smalti
  • Smalt i ngjyrosur, çelik me përmbajtje të ulët të karbonit
1 2

Informacionet teknike:

 • Diametër 28 cm
 • Përdorim – furrë dhe sobë!
 • Veshja - gur i vërtetë
 • Jashtëzakonisht e qëndrueshme, shumë e fortë dhe rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Ena nga guri kursen 20% energji,  përçues i shkëlqyer i nxehtësisë(certifikuar)
 • E prodhuar në Spanjë
 • Mund të përdoret në të gjitha llojet e sobave (përfshirë edhe ato me induksion)
 • Ekologjike - 100% riciklueshme
 • Lahet lehtë në pjatalarëse ose me një sfungjer të butë.
Specifikat Teknike
Dimenionet 28 cm
Kapaciteti 4 l
Material interieri QuanTanium Real Stone
Materiale Bazë hekur
Mund të lahet në enëlarëse Po
Rezistenca ndaj nxehtësisë 230°C
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz, induksion

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star