Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

KY ËSHTË BLACK FRIDAY

KY ËSHTË BLACK FRIDAY - Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

 
[banner_timer]
 

FESTOJMË 20 VITE REHATI

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Shtresë Tatami Comfort Dormeo

Photo
Video

Shijoni rehatinë e një tatami japonez, me shtresën tonë Tatami Comfort, e cila do ta shndërrojë çdo dyshek, divan apo dysheme në një sipërfaqe gjumi të përsosur. Është e punuar me sfungjer Ecocell dhe mikrofibra Wellsleep, për t’ju ofruar mbështetjen e duhur për gjumë të rehatshëm. Është e pasur me trajtimin CleanEffect®, për më shumë freski dhe pastërti. Në dispozicion 8 madhësi të ndryshme.

Shtresë Tatami Comfort Dormeo
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
  • Më shumë
  • Përshkrimi
  • Specifikat Teknike
Më shumë

Shijoni rehatinë e një tatami japonez, me shtresën tonë Tatami Comfort, e cila do ta shndërrojë çdo dyshek, divan apo dysheme në një sipërfaqe gjumi të përsosur. Është e punuar me sfungjer Ecocell dhe mikrofibra Wellsleep, për t’ju ofruar mbështetjen e duhur për gjumë të rehatshëm. Është e pasur me trajtimin CleanEffect®, për më shumë freski dhe pastërti. Në dispozicion 8 madhësi të ndryshme.

Më shumë
Përshkrimi

Sekreti japonez për gjumë të mirë

Japonezët njihen si njerëz që gëzojnë shëndet të mirë, dhe themeli për një jetë të gjatë, të lumtur dhe pa stres, sigurisht është gjumi i mirë. Për këtë arsye, për krijimin e shtresës sonë të re jemi frymëzuar nga tatami, një lloj shtroje japoneze, e njohur për rehatinë që ofron.

Shtoni rehati në dyshek, divan apo edhe dysheme

Shtresa Tatami është dizajnuar për të shtuar për shumë rehati në dyshek, por mund të përdoret edhe në divan (si shtrat për mysafirë) apo dysheme (si japonezët). Paketohet / Mbështilet lehtë andaj mund ta merrni me vete lehtësisht në kamping apo ndonjë udhëtim tjetër. Për më tepër, ka edhe një dizajn të bukur.

Dobitë e të fjeturit në dysheme

Studimet kanë treguar se të fjeturit në dysheme (me mbështetjen e duhur, sikurse me tatami), mund ta përmirësojë qëndrimin, ta zvogëlojë dhimbjen në shpinë dhe t’ju bëjë të ndiheni më të relaksuar gjatë tërë ditës. Shtresa jonë Tatami Comfort ju ofron butësi, rehati dhe mbështetje kudo që ju duhet.

Gërshetim i përsosur i tradicionales dhe teknologjisë

Një tatami është sekreti i lashtë japonez për gjumë të mirë e çlodhës. Ne e kemi bërë edhe më të mirë, duke shtuar teknologjinë e fundit të produkteve të shtratit – me 3 shtresa rehatie dhe mbështetëse.

  • Bërthama e shtresës ka 3cm sfungjer Ecocell® me një strukturë qelizore 3D fleksibile, e cila i përshtatet trupit tuaj. Po ashtu, ofron rehati dhe mbështetjen e duhur që të mos keni dhimbje shpine. Dizajni i veçantë siguron qarkullim të shkëlqyer të ajrit, në mënyrë që shtresa të jetë e thatë dhe e pastër.
  • Një shtrojë 3cm e mikrofibrave të avancuara Wellsleep® siguron një ndjesi luksoze sikur po zhyteni në butësi. Kjo shtrojë ka veti izoluese, andaj shtresa mund të përdoret edhe në dysheme. Për shkak të vetive minimale të absorbimit të lagështisë, fibrat janë rezistente ndaj njollave.
  • Rehatia e shtresës Tatami është e kompletuar me një shtrojë shtesë 0.5cm Ecocell® në mbulesë, për më shumë relaks që do ta shijoni natë pas nate.

Veti shtesë për më shumë freski dhe pastërti

Pjesa e poshtme e shtresës ka pika anti-rrëshqitëse dhe trajtim për papërshkrueshmëri nga uji, dhe këto veti e bëjnë shtresën Tatami ideale për ta përdorur edhe në kamping. Trajtimi CleanEffect® në mbulesë siguron që shtresa të qëndrojë e freskët dhe pa aroma të pakëndshme, sepse ka veti anti-bakteriale, anti-pluhur dhe anti-mikrobe. Tatami mund të lahet, thahet shpejt dhe i reziston shtrirjes dhe tkurrjes.

8 madhësi standarte

Shtresa Tatami ka një mbulesë elegante hiri dhe është në dispozicion në 8 madhësi standarte: 80x190xm, 80x200cm, 90x190cm, 90x200cm, 120x200cm, 140x200cm, 160x200cm dhe 180x200cm. Për ta ruajtur ose bartur më lehtë shtresën, ne ju rekomandojmë Setin me 3 shirita për shtresa, të cilin mund ta gjeni duke klikuar këtu.

Specifikat Teknike
Trajtim antibakterial Po
Baza Sfungjer poliuretani (Ecocell®)
Lartësia 6 cm
Linja Dormeo Comfort
Materialet e dyshekut Sfungjer Ecocell®
Mbështjellësi Top side: Fabric: 100% polyester, Padding: 100% polyester, Foam layer: polyurethane foam; Bottom fabric: 100% polyester with anti slip dots.
Programi Dormeo gjumë

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.