Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Shtresë Mirabai 4+1

Photo
Video
Shtresa Mirabai 4+1 nga Dormeo është zgjidhje perfekte për t’iu siguruar gjumë të rehatshëm dhe të shëndetshëm. Shtresa ka veti antibakteriale & antialergjike, dhe po ashtu mbulesë e cila hiqet dhe pastrohet në temperaturë 40°C. Nuk rrëshqet. E punuar me 4cm sfungjer Ecocell® dhe me 1cm me fibra Wellsleep®, kjo shtresë iu mundëson gjumë të qetë, pamarrë parasysh ku e vendosni: në dysheme, dyshek të fortë apo në divan.
TopShop Outlet. Sasitë janë shumë të limituara!
Shtresë Mirabai 4+1
Nga 109,90 € Nga
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
  • Më shumë
  • Përshkrimi
  • Specifikat Teknike
Më shumë
Shtresa Mirabai 4+1 nga Dormeo është zgjidhje perfekte për t’iu siguruar gjumë të rehatshëm dhe të shëndetshëm. Shtresa ka veti antibakteriale & antialergjike, dhe po ashtu mbulesë e cila hiqet dhe pastrohet në temperaturë 40°C. Nuk rrëshqet. E punuar me 4cm sfungjer Ecocell® dhe me 1cm me fibra Wellsleep®, kjo shtresë iu mundëson gjumë të qetë, pamarrë parasysh ku e vendosni: në dysheme, dyshek të fortë apo në divan.
Më shumë
Përshkrimi

E gjithanshme, për gjumë komod

Shtresa Mirabai 4+1 është zgjidhje perfekte për njerëzit që janë pothuajse çdo herë në lëvizje, dhe kërkojnë një ambient të rehatshëm për të fjetur. Përveç të tjerash, ka veti antibakteriale & antialergjike, dhe po ashtu mbulesë e cila hiqet dhe pastrohet në temperaturë 40°C. Ju mund ta shtroni në dyshek të fortë, divan, apo edhe në dysheme të dhomës. Kjo shtresë është zgjidhje ideale edhe kur keni mysafirë. Me një sipërfaqe që nuk rrëshqet, shtresa do të qëndrojë gjatë tërë natës në vendin e njejtë. Me një trashësi prej 5cm, shtresa Mirabai përmban 4cm sfungjer Ecocell® dhe një mbushje prej 1cm shtesë me firbrat super të buta Wellsleep®.

Teknologjia Ecocell®

Bërthama e shtresës Mirabai 4+1 është e punuar nga sfungjeri Ecocell® i cilësisë së lartë, i cili është dizajnuar për t’iu ofruar rehatinë maksimale gjatë fjetjes. Struktura elastike tre-dimensionale lejon qarkulliminin e efektshëm të ajrit dhe përshtatet shkëlqyeshëm. Falë rrjedhës së ajrit, kjo shtresë iu mundëson të flini në një ambient të rehatshëm, të thatë dhe të pastër. Ecocell® është sfungjer që vazhdimisht e ruan formën e vet, pamarrë parasysh çfarë presioni ushtrohet mbi të. Dhe falë elasticitetit, përshtatet lehtësisht me trupin tuaj.

Fibrat Wellsleep® dhe tekonologjia AirX

Fibrat e avancuara Wellsleep® në krye të shtresës, krijojnë vrima ajri, të cilat e mundësojnë rrjedhën normale të ajrit. Në këtë mënyrë, krijohet një sipërfaqe super e butë, dhe bashkë me sfungjerin, iu mundësojnë gjumë të rehatshëm. Pjesët anësore të shtresës kanë tekonologjinë AirX, e cila mundëson qarkullimin e ajrit. Në këtë mënyrë, ju kurrë nuk do të ndjeni shumë të nxehtë ose jo-rehati, sepse kjo shtresë do t’iu mbajë të freskët.

Zona rehatie për çdo pjesë të trupit tuaj

Kjo shtresë ka 3 zona të veçanta, secila e dizajnuar për t’iu ofruar rehati maksimale zonave të trupit tuaj. Zona e kokës dhe qafës masazhon butësisht kokën, qafën dhe shpatullat tuaja. Zona e mesme, iu ofron butësi dhe mbështetje aty ku iu duhet. Kurse zona e këmbëve, është dizajnuar në atë mënyrë që qarkullimi i ajrit të mos mungojë dhe t’ua mbajë këmbët rehat gjatë gjithë natës.

Antibakteriale & antialergjike

Shtresa Mirabai 4 + 1 është trajtuar me ekstrakte speciale vaji të marra nga farat organike dhe të qëndrueshme të drurit Neem, të cilat e mbrojnë shtresën nga bakteriet, mikrobet dhe grimcat e pluhurit. Për krijimin e koleksionit Mirabai, prodhuesit janë frymëzuar nga një dru me gjelbërim të përhershëm në Indi që quhet Neem (Azadirachta indica). Ky dru njihet si një nga burimet më mira të komponimeve me veti antibakteriale dhe mjekësore. Neem është përdorur si ilaç tradicional për të trajtuar sëmundje të ndryshme qysh në kohërat më të lashta në Indi. 

Ekzistojnë rreth 700 përgatitje të ndryshme barishtore që kanë si bazë drurin Neem, të cilat mund të gjenden në vende si Ayurveda, Siddha, Unani dhe Amchi. Sidoqoftë, Neem ka marrë vëmendje në mbarë botën, për përdorimin e tij mundshëm në fushën e mjekësisë, në vende si Kina, ShBA, Franca, Gjermania dhe Italia.

Specifikat Teknike
Trajtim antibakterial Po
Baza PU Foam with convoluted 3 zone, 4cm high
Lartësia 5 cm
Mbështjellësi Top fabric: 100% polyester treated with Essential; Side fabric: 100% polyester (AirX System); Filing in top cover: 100% polyester (300 gsm); Bottom fabric: 100% polyester with anti-slip dots; Inner cover: 100% polyester
Mbështjellësi mund të pastrohet Po
Programi Dormeo dhoma ndejës

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star