Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

KY ËSHTË BLACK FRIDAY

KY ËSHTË BLACK FRIDAY - Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

 
[banner_timer]
 

FESTOJMË 20 VITE REHATI

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Dyshek Lux Dormeo

Photo
Video

Dysheku Lux përfaqëson gjumin luksoz e të rehatshëm. Në këtë dyshek janë kombinuar teknologji & materiale cilësore për t’ju ofruar rehati, pavarësisht pozitës së gjumit, formës apo peshës së trupit. I punuar me sfungjer memory, Aerofoam, latex dhe susta xhepi, dysheku i ajrosshëm Lux do t’ju ofrojë rehatinë e paprovuar më parë dhe vite të tëra pushimi & relaksimi! Lartësia: 30cm.

Dyshek Lux Dormeo
1 649,90 €
Çmimi me këste: 12 x 137.5
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Dysheku Lux përfaqëson gjumin luksoz e të rehatshëm. Në këtë dyshek janë kombinuar teknologji & materiale cilësore për t’ju ofruar rehati, pavarësisht pozitës së gjumit, formës apo peshës së trupit. I punuar me sfungjer memory, Aerofoam, latex dhe susta xhepi, dysheku i ajrosshëm Lux do t’ju ofrojë rehatinë e paprovuar më parë dhe vite të tëra pushimi & relaksimi! Lartësia: 30cm.

Më shumë
Përshkrimi
 • Dyshek Lux

  100% PRODHIM EUROPIAN

  Dysheku Lux është dizajnuar në Slloveni, prodhuar në Belgjikë, si dhe përfshin materiale nga Spanja. Po ashtu, është punuar duke përdorur edhe njohuritë franceze.

 • Dyshek Lux

  NET TË QETA, PËR GJUMË LUKSOZ

  Dysheku Lux do t’ju sigurojë net të qeta, rehati dhe gjumë luksoz për vite me radhë.

 • Dyshek Lux

  15 VJET GARANCION

  Dysheku Lux është punuar në atë mënyrë që t’i rezistojë viteve. Ka 15 vjet garancion, që t’ju sigurojë mijëra net të rehatshme dhe mëngjese plot energji.

Përjetoni gjumin luksoz

I dizajnuar me materiale të cilësisë së lartë, ky dyshek është gërshetimi i përsosur i mbështetjes dhe rehatisë. Dysheku Lux me latex, do ta shndërrojë shtratin tuaj në një strehë paqësore, aty ku trupi dhe mendja juaj çlodhen dhe ëndërrojnë. Thjesht, ju do ta shijoni rehatinë në çastin që shtriheni, për t’u zgjuar plot energji më pas.

 • Dormeo Lux Mattress

  I përshtatshëm për të gjitha format trupore

  Pavarësisht a flini vetëm apo me partnerin, pavarësisht formës / peshës trupore apo pozitës së gjumit, dyshku LUX do t’ju përshtatet të gjithëve.

 • Dormeo Lux Mattress

  Shtresa të dizajnuara për lehtësimin e presionit

  Shtresat latex dhe memory i përshtaten dhe përgjigjen trupit në mënyrë perfekte, duke shpërndarë peshën e trupit në mënyrë të barabartë dhe duke lehëtsuar pikat e presionit.

 • Dormeo Lux Mattress

  Trajtim CleanEffect® Essential™

  Përmban përbërës aktivë natyralë Margosa Extract & Zinc pyrithione, të cilët sigurojnë mbrojtje nga grimcat e pluhurit, bakteret dhe mikrobet.

Dysheku më i rehatshëm që keni provuar ndonjëherë

Dysheku Lux kombinon teknologjitë më të mira për t'ju krijuar një vend shumë të rehatshëm, për gjumë cilësor që do ta shijoni natë pas nate.

 • Shtresë latexi e përshtatshme dhe mbështetëse, e dizajnuar për t'ju ofruar rehati luksoze..
 • I përshtatshëm për të gjithë, pamarrë parasysh a flini vetëm apo me partner, pavarësisht formës / peshës së trupit apo pozicionit të fjetjes.
 • Ka gjithsej 30cm lartësi - e bën më të lehtë shkuarjen dhe daljen nga shtrati.
 • Sfungjer memory dhe sfungjer AEROFOAM, për shpërndarje perfekte të peshës dhe lehtësim të pikave të presionit.
 • Sfungjer Ecocell® për mbështetje dhe veti të shkëlqyera ajrosëse.
 • Shtresë me susta xhepi me 5 zona rehatie, që e bëjnë edhe më të përshtatshëm.
 • Trajtim CleanEffect® Essential™ për mbrojtje nga pluhuri, mikrobet dhe bakteret.
 • 15 vjet garancion - shijoni mijëra net gjumi luksoz dhe të rehatshëm.
 • 100% prodhim europian - Dysheku Lux është dizajnuar në Slloveni, prodhuar në Belgjikë, si dhe përfshin materiale nga Spanja. Po ashtu, është punuar duke përdorur edhe njohuritë franceze.

Çka e bën latex-in tonë kaq special?

 • Elasticiteti

  • Shtresa latex siguron elasticitet natyral.
  • Shtrihuni në një dyshek që do t'ua japë ndjesinë sikur po zhyteni butësisht, bashkë me një ndjesi mbështetëse.
 • Shpërndarja e presionit

  • Shtresa latex mundëson shtrirjen e duhur të shtyllës kurrizore.
  • Pjesët më të rënda të trupit zhyten në latex, kurse zonat më të lehta mbështeten fuqishëm për të drejtuar natyrshëm shtyllën kurrizore.
  • Shpërndarja e duhur e presionit përmirëson qarkullimin e gjakut.
 • Ajrosja

  • Shtresa e latex-it në dyshekun Lux është me vrima, duke lejuar kështu qarkullim të mirë të ajrit.
  • Ajrosja e duhur falë vrimave në latex, siguron higjienë më të mirë të dyshekut.

Shikoni brenda dyshekut LUX - dysheku ynë më luksoz

lartësia30cm

Dormeo Lux Mattress

Mbaje kursorin mbiTap on   për më shumë detaje rreth dyshekut.

 1. 4 cm shtresë memory

  Sfungjer shumë cilësor për t'ju ofruar mbështetjen e shkëlqyer. Ky sfungjer është shumë i ajrosshëm dhe përshtatet sipas trupit tuaj.

 2. 14 cm susta xhepi me 5 zona rehatie

  Shtojnë nivelin e mbështetjes dhe përshtatshmërisë. Secila sustë është e mbyllur brenda materialit të vet, duke funksionuar e pavarur nga njëra-tjetra dhe duke reaguar vetëm ndaj presionit që ushtrohet në atë zonë.

 3. 4 cm sfungjer latex

  Siguron mbështetje të përshtatur për shtyllën kurrizore dhe nyjet. Po ashtu, ka vrima speciale për më shumë ajrosje.

 4. 4 cm sfungjer memory Aerfoam

  Për rehati shtesë, kjo shtresë i përshtatet formës së trupit dhe zvogëlon presionin në muskuj dhe kocka.

 5. 1 cm mbushje

  Kontribuon në kombinimin e shtresave tjera.

 6. 3 cm sfungjer memory i qepur në mbulesë

  Përshtatet në mënyrë të përsosur me formën e trupit tuaj.

 7. Mbulesë e thurur, me trajtim CleanEffect® EssentialTM

  Trajtimi CleanEffect® EssentialTM i siguron dyshekut mbrojtje nga pluhuri, bakteret dhe mikrobet. Mbulesa mund të hiqet nga dysheku dhe të përdoret si shtresë e veçantë.

 8. 4 doreza për përdorim më të lehtë

 9. Etiketë e dedikuar

Pastërti, freski, shëndet

Falë dizajnit super të ajorsshëm dhe trajtimit CleanEffect në mbulesë, dysheku ka veti antibakteriale, antipluhur dhe antimikrobe. Po ashtu, mbulesa e mbron dyshekun edhe nga aromat e pakëndshme.

Dormeo Lux Mattress

Një dyshek luksoz, me një dizajn tërheqës

Cilësia që ka brenda dysheku Lux, shihet qartë edhe jashtë.

 • Mbulesa e thurur ka një dizajn luksoz të veçantë. Ka gram superiorë për metër katrorë, për më shumë qëndrueshmëri. Po ashtu, ka doreza për përdorim më të lehtë.
 • Mbulesa e thurur me 3cm sfungjer memory mund të hiqet dhe të përdoret si shtresë, pra, me dyshkun Lux, ju keni një produkt 2në1.
 • Mbulesa mund të përdoret për ta shtuar rehatinë në sipërfaqe tjera gjumi, për të ftuarit tuaj. Po ashtu, mund ta përdorni për të ushtruar yoga.
Dormeo Lux Mattress

Dyshek i prodhuar në Europë

Dysheku Lux është dizajnuar në Slloveni, prodhuar në Belgjikë, si dhe përfshin materiale nga Spanja. Po ashtu, është punuar duke përdorur edhe njohuritë franceze.

15 vjet garancion

Dysheku Lux është punuar në atë mënyrë që t’i rezistojë viteve. Ka 15 vjet garancion, që t’ju sigurojë mijëra net të rehatshme dhe mëngjese plot energji.

Jetëgjatësia e dyshekut mund të zgjatet duke përdorur mbajtëse cilësore

Shtrijeni dyshekun mbi mbajtëse druri cilësore, me dimensione të njejta si të dyshekut. Në këtë mënyrë, sigurohet ajrosja e duhur dhe ekuilibrimi i duhur i peshës.

Shikoni disa lloje të mbajtëseve për dyshekë

Vendoset shpejt dhe lehtë

Dysheku do t'ju arrijë në derë të shtëpisë i mbyllur me vakum, i mbështjellur në dy shtresa plastike. Të gjithë dyshekët tanë janë të kompresuar dhe mbyllur me vakum, falë procesit eko-miqësor të transportit dhe po ashtu për të siguruar më shumë mbrojtje gjatë transportit.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Prisni me gërshëre qesen e paketimit. Kujdes mos përdorni thikë.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Roll out vacuum-sealed mattress onto your bed. Carefully cut the plastic bag along the edges and remove the plastic bag.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Allow 6 hours for your new mattress to fully expand.

Kombinoni dyshekun me jastëk LUX

Dysheku më i mirë duhet ta ketë edhe jastëkun më të mirë!

Jastëku Lux gërsheton teknologjitë më të mira për gjumë, bashkë me një dizajn mahnitës.

 • Mbushje latex, e kombinuar me mikrofibra të avancuara ëellsleep® - për t'i mundësuar mbështetjen e duhur kokës dhe shtyllës kurrizore.
 • Shtrojë e brendshme memory, për rehati shtesë.
 • Mbulesë e thurur me një dizajn të veçantë.
 • Trajtim CleanEffect® për mbrojtje nga pluhuri, bakteret dhe mikrobet.
Dormeo Lux Mattress
Specifikat Teknike
Trajtim antibakterial Po
Baza 4cm viscoelastic polyurethane foam, 4cm latex perforated with jute, 14cm pocket springs, 4cm Ecocell foam
Fortësia i butë
Lartësia 30 cm
Linja Dormeo Harmony
Materialet e dyshekut Sfungjer Ecocell®, Susta xhepi, Trajtim antibakterial
Mbështjellësi 97% polyester, 3% elastane, 3cm viscoelastic polyurethane foam
Mbështjellësi mund të pastrohet Po
Programi Dormeo gjumë
Shpuzë memoruese Po
Zonat e bërthamës 5

Vlerësimet e Konsumatorëve 1 Vlerësim(e)

5

1 vlerësime

1 Produkte

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Rrushe Spahija

www.dormeo-ks.com

Super ska fjal!
E vleresoj me 5pik edhe pse une se kam po e kam provuar rehatin

1 Produkte

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.

Produkti që keni parë së fundmi

Produkti që keni parë së fundmi