Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Dita e Ekuinoksit vjen me ofertë speciale:

Dita e Ekuinoksit vjen me ofertë speciale: PËRFITONI 10% EXTRA ZBRITJE NË SHPORTËN E BLERJES.

PËRFITONI 10% EXTRA ZBRITJE NË SHPORTËN E BLERJES.

 
[banner_timer]
 

Black Friday n'verë

Black Friday n'verë - lshoje n'ler o Skender, se zbritjet e mëdha vijnë dy herë!

Lshoje n'ler o Skender, se zbritjet e mëdha vijnë dy herë!

-70%
 
Zbritjet më të mëdha të vitit vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Dyshek Dormeo iMemory Silver

Photo
Video

iMemory Silver është dyshek i cilësisë së lartë, hipoalergjenik, ka 3 zona, 18 cm lartësi. Bërthama e kthyeshme në anën e fortë & të butë ju ofron 4 opsione të ndryshme fortësie, nga e butë në të fortë dhe anasjelltas . Ideal për çdo pozicion gjumi dhe formë trupore. Mbulesa e butë e shtresës memoruese mund të lahet. Ka 15 vjet garancion.

Dyshek Dormeo iMemory Silver
Nga 309,90 € Nga
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Specifikat Teknike
Më shumë

iMemory Silver është dyshek i cilësisë së lartë, hipoalergjenik, ka 3 zona, 18 cm lartësi. Bërthama e kthyeshme në anën e fortë & të butë ju ofron 4 opsione të ndryshme fortësie, nga e butë në të fortë dhe anasjelltas . Ideal për çdo pozicion gjumi dhe formë trupore. Mbulesa e butë e shtresës memoruese mund të lahet. Ka 15 vjet garancion.

Më shumë
Përshkrimi
 • PËR NETË TË QETA

  Kemi zgjedhur materiale cilësore, për t'ju siguruar gjumë të rehatshëm e net të qeta.

 • 15 VITE GARANCION

  Dysheku ka garancion 15 vite. Kjo do të thotë që ju do të përjetoni 5470 mëngjese të pushueshme përplot energji.

 • BLEJ ONLINE

  Blej online me çmimet dhe ofertat e njejta si në dyqane. Ne ju sjellim dyshekun në derë të shtëpisë. Dysheku është i vakumuar që të mbrohet nga faktorët e jashtëm.

 • Sistemi revolucionar 4 në 1 ofron komfort të përsonalizuar (i fortë në njërën anë dhe i butë në anën tjeter)
 • Dyshek me bërthamë tre zonesh per mbështetje egometrike të trupit
 • Dyshek me shpuzë memoruese qe do të pershtatet me trupin tuaj duke ju dhene mbeshtetje te butë
 • Mbështjellësi i dyshekut me fibra argjendi dhe me efekt antibakterial
 • Mbeshtjellësi i dyshekut mund të largohet për pastrim në 60º

Te cilet kanë bërë gjumë në dyshekun iMemory Silver kanë shprehur se janë shumë të kënaqur

* Burimi: Sondazhi për dyshekun Dormeo iMemory Silver (n = 234)

Dyshek inovativ me bazë (bërthamë) e cila mund të rrotullohet nga ana e butë dhe e fortë

Dy nivele të ndryshme të fortësisë në një dyshek të vetëm e cila ju mundeson qe ju personalisht të perzgjedhni nivelin e fortesise ku deshironi te beni gjume ndryshe nga partneri juaj:

 • Bërthama (baza) e kaltër Ju ofron mbeshtetje të fortë dhe përshtatet me formen e trupit dhe peshen tuaj
 • Bërthama portokall Ju ofron mbështetje të butë dhe përshtatet me formen e trupit dhe peshen tuaj

Shtylla kurrizore gjate gjumit ne dyshekun iMemory Silver do të ketë mbeshtetje të persosur. Mbështetja e ofruar nga dysheku redukton deri në zhdukje pikat e shtypjes dhe redukton mundësinë e zhvillimit të dhimbjes. Do të zgjoheni plotë energji!

I FORTË

I BUTË

4 nivele të ndryshme fortësie në një dyshek

Ky dyshek i rrotullueshëm/kthyeshëm ka një bërthamë të dyfishtë sfungjeri, e cila është e butë nga njëra anë dhe e fortë nga tjetra. Kështu që mund ta përshtatni fortësinë e tij sipas nevojës tuaj. Ajo që ju duhet të bëni është thjeshtë të zgjidhni se cila është fortësia e përshtatshme për ju.

 • 1. Pak i Fortë

  Një dyshek pak i fortë me një shtresë imemory në pjesën e sipërme - i përshtatshëm për personat të cilët kanë një peshë të madhe trupore.

 • 2. Fortësi Mesatare

  Thjeshtë duke rrotulluar mbulesën e tij ai do të kthehet në një dyshek me fortësi mesatare, i cili preferohet nga personat të cilët flenë në anë.

 • 3. I Fortë

  Duke rrotulluar dyshekun me fortësi mesatare ju do ta ktheni atë në një dyshek të fortë i cili është i përshtatshëm për personat të cilët flenë në shpinë.

 • 4. Shumë i fortë

  Dhe thjeshte duke rrotulluar mbulesën e tij... duke vendosur pjesën me material imemory ne fund ju do të ktheni këtë dyshek në një dyshek shumë të fortë, për personat të cilët kanë një peshë trupore të vogël.

Niveli i fortësisë i personalizuar

Dyshek që i duhet cdo qifti

Dyshekët dyshe (Dopio) janë të ndara në dy pjesë të ndryshme me një mbështjellës të vetëm që ju te keni mundesi të rrotulloni dyshekun në fortësine e personalizuar dhe duke mos i detyruar edhe partnerit te përshtat me fortësinë që ju pëlqeni personailsht.

Ky dyshek ju ofron mbeshtetje ergometrike.

Cfarë do të thotë mbështetje Ergometrike!?

Zakonisht në termin ergometrik kemi degjuar për materialet e zyrës (karriket) ergometrike apo për këpucët që janë ergometrike.

Por pse është e rëndesishme të kuptojmë se cfarë është mbeshtejte ergometrike tek dysheket. Dysheku është i rrafshët (siperfaqe të drejte) por nuk do të thotë që për brenda nuk mund të ju ofroj mbështje ergometrike (Presion/peshe/pershtatje me formen e trupit = Mbeshtetje Ergometrike). Materiali Memorues ofron mbështetje perfekte të butë dhe përshatet me formën e trupit tuaj.

Prerja tërthore e dyshekut iMemory Silver:

iMemory Silver ju siguron gjumë të rehatshëm e shlodhës:

 1. Zinxhiri
 2. Mbulesa e brëndshme
 3. 15 cm bërthamë e brëndshme
 4. 4 doreza për tu lëvizur lehtësisht
 5. Shtresë anti-alergjike me fibra silikoni
 6. 2 cm shtresë imemory në mbulesën e tij
 7. Climalite dhe fibrat e veshura me argjend
 8. Mbulesë me mbrojtje CleanEffect
 

shumë i fortë

 

i fortë

 

fortësi mesatare

 

pak i fortë

Dysheku në gjerësi më të madhe se 140cm ka sfungjerin e ndarë në dy pjesë që do të thotë se secili partner mund të zgjedh gjysmën e dyshekut që i përshtatet më mirë.

 • Bërthamë e cila rrotullohet

  Kur të hapni dyshekun dhe ta vendosni mbi krevat kujtohuni që jeni duke fjetur në një dyshek me dy nivele fortësie. Mos harroni: Shtresa BLU është e FORTË dhe shtresa PORTOKALLI është e BUTË. Zgjidhni cila shtrese eshte pershtatshme per ju.

 • Sfungjer iMemory

  Sfungjeri iMemory jo vetem qe pershtatet dhe merr formen e trupit, por gjithashtu ben te mundur edhe rregullimin e temperatures me mikrokapsulat. Fibrat e veshura me argjend do te rujne dyshekun tuaj nga mikrobet dhe aromat e pakendshme..

 • Climalite dhe fibra të veshura me argjend

  I pasuruar me mbrojtjen Climalite dhe fibrat e veshura me argjend per te siguruar nje ambient gjumi te paster e te fresket dhe per higjiene maksimale gjate gjithe kohes.

 • Sfungjer Ecocell®

  Struktura e hapur qelizore e Ecocell® mundëson ajrosje konstante. Në këtë mënyrë lagështia kanalizohet larg dyshekut dhe ju flini në një ambient të thatë dhe higjenik.

Mbrojtje anti-alergjike dhe anti-bakteriale

Mbulesa e dyshekut eshte e pasuruar me fibrat e veshura me argjend te cilat sigurojne mbrojtje dhe higjene maksimale. Jonet e argjendit gjithashtu sigurojne mbrojtje antibakteriale dhe ne kete menyre do te jete e pamundur qe mikrobet te zhvillohen ne dyshek. Gjithashtu argjendi ka veti te largoje dhe eleminoje aromat e pakendshme ne menyre krejtesisht natyrale.

Anti Bakterial

Anti Aromë

ANTIBAKTERIAL

ARGJEND

Efektet e fuqishme të argjendit tek bakteriet:

 1. Membrana e qelizës është destabilizuar
 2. Frymëmarrja është ndaluar
 3. Ushqimi (lënda ushqyese) është penguar
 4. Ndarja e qelizave është e ndaluar

Plotësisht i Riciklueshëm dhe Miqësor ndaj Mjedisit

Nëse jeni duke kërkuar për një dyshek miqësor ndaj mjedisit, juve do t’ju gëzojë fakti se Ecocell® dhe sfungjeri memory janë të dy të riciklueshëm dhe se Dormeo Memory 2+12 Fresh është prodhuar nga materiale, të cilat kanë një ndikim shumë të vogël mbi mjedisin.

I përshtatshëm për:

 • Për të gjithë, pavarësisht pozicionit që flini
 • Për njerëzit që kanë dhimbje shpine, dhimbje fund-shpine dhe në këmbë për shkak të natyrës së punës.
 • Për ata që vuajnë nga alergjitë dhe asma
 • Për ata që djerësiten, fibrat e veshura me argjend ndihmojnë në parandalimin e zhvillimit të aromave të padëshiruara
 • Për ata që duan të përdorin produkte që janë të përbëra prej materialesh 100% te degradueshme.
 • Për të gjithë që kërkojnë të flenë në një ambient antibakterial dhe antistatik.

Informacione mbi produktin:

Mbulesa:

 • Materiali i sipërm: 90% Poliester (16% Climalite); 8% Viskoze; 1% Pambuk; 1% Polyamide (fibra te veshura me argjend)
 • 2 cm shtresë iMemory materual viskoelastik në pjesën e sipërme të mbulesës
 • Mbushja: 100% Poliester
 • 1 cm trashësia e mbulesës

Këllëfi i brëndshëm:

 • 70% Poliester
 • 30% Pambuk

Bërthama:

 • Ecocell® (sfungjer PU )
 • Lartësia: 7.5 cm sfungjer i fort Ecocell® ne ngjyre blu; 7,5 cm sfungjer Ecocell i bute ® ne ngjyre portokalli

Mirëmbajtja për këllëfin e dyshekut: mund të lahet në 60°C në pastrim kimik.

Lartësia e dyshekut: 18 cm.

Dysheku ka 15 vjet garanci.

Instruksione per hapjen e dyshekut:

Specifikat Teknike
Trajtim antibakterial Po
Baza Bërthama: Ecocell® me 3 zona në dy anët, 2 cm shkumë memoruese e qepur në mbështjellës, Mbështjellës I trajtuar me poliamide argjendi
Berthame e dyfishte Po
Fortësia i butë, pak i fortë, Mesatarisht i fortë, I fortë
Garancioni 15 vite
Lartësia 18 cm
Linja Dormeo Vitality
Materialet e dyshekut Sfungjer Ecocell®, Sfungjer Memory, Trajtim antibakterial
Mbështjellësi silver coated fibres and climalite fibres
Mbështjellësi mund të pastrohet Po
Programi Dormeo gjumë
Berthame e kthyeshme Po
Shpuzë memoruese Po
Zonat e bërthamës 3

Vlerësimet e Konsumatorëve 10 Vlerësim(e)

4,9

44 vlerësime

% prej

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Tomas Draudvila

www.topshop.lt

Dyshek I mire
na asnjehere nuk jemi zhgenjy me Dormeon, dhe ky dyshek nuk ben perjashtim ;)

lucia liucija

www.topshop.lt

Dysheku Dormeo iMemory Silver
Ne e kemi provu ne nje dyqan - eshte SHUME I rehatshem, nuk do te keni deshire as te ngriteni nga ai.

Lina Sabaliauskiene

www.topshop.lt

Nje dyshek I shkelqyeshem
Kam degju vetem komente te mira nga njerezit qe njoh, keshtu qe kam vendos me e marr nje.

karolis noreika

www.topshop.lt

Dyshek shume I mire
ne e kemi nje, dhe jemi shume te lumtur me te

Zita Keseliene

www.topshop.lt

Shume dyshek I mire
Kam pa qe ka shume mendime te mira per kete. Kom vendos me e marr kete dyshek.

Nijol� Timofejeviene

www.topshop.lt

Qmimi shume I arsyeshem
Jam duke e perdor per 3 vjet, dhe tash do ta marr nje per vajzen time.

Grazvyda Rudojiene

www.topshop.lt

Dysheku Dormeo iMemory Silver
Jam shume e lumtur me te. Po planifikoj me jau marr edhe prinderve.

Drahomíra

www.dormeo.cz

Absolut dyshek perfekt, ne flejme ne anen e forte edhe nuk kemi dhimbje te shpines ma.

lilibka

www.topshop.cz

Na e kena dyshekun ne shpi prej te enjtes, osht perfekt me u shtri ne te edhe jam shume e kenaqur. Falemnderit shume. I kom porosit 2 jastak edhe une i kam porosit per anatomik e mkan ardh klasik, nuk po mpelqejn se jan shume te nalt edhe te fort. Pershendetje te perzemerta, XX

Dana

www.topshop.cz

E kenaqur ne maksimum
Jam shume I knaqun me dyshekun. Une flej ne anen e bute edhe me pershtatet shume mire. Jav rekomandoj

% prej

Dyqanet tona po punojnë me orar të plotë.

Ejani dhe provoni produktet tona.