Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Dita e Ekuinoksit vjen me ofertë speciale:

Dita e Ekuinoksit vjen me ofertë speciale: PËRFITONI 10% EXTRA ZBRITJE NË SHPORTËN E BLERJES.

PËRFITONI 10% EXTRA ZBRITJE NË SHPORTËN E BLERJES.

 
[banner_timer]
 

Black Friday n'verë

Black Friday n'verë - lshoje n'ler o Skender, se zbritjet e mëdha vijnë dy herë!

Lshoje n'ler o Skender, se zbritjet e mëdha vijnë dy herë!

-70%
 
Zbritjet më të mëdha të vitit vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Tenxhere Delimano Stone Legend CopperLUX

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video

Gatuani salcë makaronash, gulash, gjella, patate, risoto dhe ushqime tjera me tenxheren CopperLUX. Është bërë nga enameli i qëndrueshëm dhe rezistent ndaj gërvishtjeve dhe çelikut me grimca të vërteta guri dhe bakri që jep një përçueshmëri superiore të nxehtësisë. Përdoret  në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksion. Pastrohet në enëlarëse. Madhësitë: 20, 24 dhe 28 cm.

Tenxhere Delimano Stone Legend CopperLUX
Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 40
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Gatuani salcë makaronash, gulash, gjella, patate, risoto dhe ushqime tjera me tenxheren CopperLUX. Është bërë nga enameli i qëndrueshëm dhe rezistent ndaj gërvishtjeve dhe çelikut me grimca të vërteta guri dhe bakri që jep një përçueshmëri superiore të nxehtësisë. Përdoret  në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksion. Pastrohet në enëlarëse. Madhësitë: 20, 24 dhe 28 cm.

Më shumë
Përshkrimi

Materiale të kualitetit të lartë për performancë më të mirë

Tenxherja e mrekullueshme Delimano Stone Legend Copperlux përmban veshjen QuanTanium me titanium, grimca guri dhe bakri. Grimcat e titaniumit e forcojnë veshjen, grimcat e bakrit shpërndajnë nxehtësinë gradualisht në ushqim, duke mundësuar përgatitjen e ushqimit të shendetshëm që siguron vlera të larta ushqyese dhe aroma natyrale, grimcat e bakrit sigurojnë përçueshmëri të mirë të nxehtësisë që shpenzon shumë më pak energji gjatë procesit..

E lehtë për përdorim dhe pastrim

Tenxheret nuk djegen dhe veshja e tyre jo-ngjitëse është e lehtë për pastrim. Mund të pastrohen edhe në enëlarëse për të ju kursyer kohë.

Përparësitë e veshjes QuanTanium:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale.
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është I shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes
 • Të prodhuara në Spanjë
 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Specifikat Teknike
Add Info 100% PFOA free
Material enamel coating
Material interieri QuanTanium
Materiale Bazë hekur
Mund të lahet në enëlarëse Po
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz, induksion

Vlerësimet e Konsumatorëve 3 Vlerësim(e)

5

3 vlerësime

3 Produkte

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Emine

www.topshop-ks.com

Perfekt
Ja vlen!! Gjithmone kam mendu se jan vetem reklama produkte te shtrejta!!! Une e kam ble setin Stone Legend Coper Lux, lahem shume leht, nuk ngjesin ushqimet, ska nevoj me perdor shume vaj. E per krejt amaterat e kuzhines mos ja msyni me fillu pa ket set hahah

Aferdita ismajli

www.topshop-ks.com

Aferdita
Super produkt i mir! I lehte per pastrim, nuk ngjite ushqimin , dhe te gjitha ushqimet pergaditen shume shijshem dhe shendetshem edhe shum shpejt

Agnesa

www.delimano-ks.com

*****
Super produkt ! I lehte per pastrim, nuk ngjite ushqimin , dhe te gjitha ushqimet pergaditen shume shijshem dhe shendetshem ...

3 Produkte

Dyqanet tona po punojnë me orar të plotë.

Ejani dhe provoni produktet tona.