Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Posta falas për porosi mbi 60€

Posta falas për porosi mbi 60€. Blej sigurt nga shtëpia.

Blej sigurt nga shtëpia

 
 
[banner_timer]
 

Seti i tiganëve Delimano Stone Legend CopperLUX

Photo
Video
50% + 10%

Seti i tiganëve CopperLux përbëhet nga 2 tigan me të cilët mund të përgatitni vakte të shijshme për të gjithë familjen. Me materiale rezistente ndaj gërvishtjeve, enamel dhe çelik me copëza të vërteta guri dhe bakri. Të përshtatshme për çdo pllakë: elektrike, gaz, qeramike ose induksion. Pastrohen lehtë, mund të lahet edhe në enëlarëse. Seti përfshin tigan 24 dhe 28cm.

Oferta vlen vetem edhe
Seti i tiganëve Delimano Stone Legend CopperLUX

Çmimi i regullt: 54,80 €


Çmimi Special: 24,66 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Produkti i disponueshëm. Transporti: 1-3 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Seti i tiganëve CopperLux përbëhet nga 2 tigan me të cilët mund të përgatitni vakte të shijshme për të gjithë familjen. Me materiale rezistente ndaj gërvishtjeve, enamel dhe çelik me copëza të vërteta guri dhe bakri. Të përshtatshme për çdo pllakë: elektrike, gaz, qeramike ose induksion. Pastrohen lehtë, mund të lahet edhe në enëlarëse. Seti përfshin tigan 24 dhe 28cm.

Më shumë
Detajet e Produktit

Materiale inovative për përgatitje të ushqimit më të lehtë, më të shëndetshme

Magjia e tiganëve Delimano Stone Legend Copperlux fshihet brenda veshjes QuanTanium me titan, gur dhe copëza bakri. Copëzat e titaniumit e forcojnë veshjen, copëzat e gurit shpërndajnë nxehtësinë në mënyrë graduale në ushqim, duke ju lejuar të gatuani shëndetshëm dhe me më shumë shije dhe vlera ushqyese, dhe copëzat e bakrit ngrohin më shpejt ashtu që do të shpenzoni më pak energji.

Veti shumë të mira të përgatitjes se ushqimit

Tiganët Delimano Stone Legend Copperlux me materiale fantastike të cilat janë miqësore për mjedisin dhe jo-toksike (100 % pa PFOA ) për ushqime, kuzhinë dhe një ambient perfekt. Materiale rezistente ndaj gërvishtjeve, ju mund ti përdorni edhe me pajisje kuzhine metali gjithashtu nuk lejojnë kimikatet e dëmshme të depërtojnë në brendësi të ushqimeve që gatuani. Veshja fantastike e cila nuk ngjit ju lejon të gatuani me shumë pak yndyrë, thjeshtë me vetëm 1 pikë vaj. Dhe mos u shqetesoni për djegien e tiganit dhe prishjen e tij pas disa perdorimesh pasi veshja e tij nuk digjet dhe ju mund ta përdorni tiganin për shumë vite.

Shija tradicionale e gatimit në gur të vërtetë

Gatimi në tigan me copëza guri të vërteta jo vetëm që bën të mundur ngrohjen e ushqimit në mënyrë graduale, por gjithashtu ofron edhe shijen e vërtetë tradiocionale të gatimit në gur të vërtetë, që sigurisht do të mahnisë të gjithë miqtë tuaj.

Përparësitë e veshjes QuanTanium

 • Mund të përdoret në të gjithë pllakat, edhe ato me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kursen deri në 20% energji
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale
 • Mund të lahet në enëlarëse
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C)
 • Ju mundëson të gatuani me një pikë vaj
 • Nuk ngjet
 • Të prodhuara në Spanjë

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Specifikat Teknike
Add Info 100% PFOA free
Material enamel coating
Material interieri QuanTanium
Materiale Bazë hekur
Mund të lahet në enëlarëse Po
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz, induksion

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star