Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Black Friday n'verë

Black Friday n'verë Anëtarët e Club 5* përfitojnë të parët deri në 70% zbritje!

Anëtarët e Club 5* përfitojnë të parët deri në 70% zbritje!

Deri-70%
 
[banner_timer]
 

FESTOJMË 20 VITE REHATI

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

Dormeo feston, ti përfiton 20% zbritje n'krejt dyshekët dhe deri në -70% në produktet tjera Dormeo!

deri në-70%
 
[banner_timer]
 

Tenxhere holandeze SL Classic Delimano

Produkti gjendet në dyqane
Photo
Video

Përgatisni ushqime të shijshme, që të shkrihen në gojë, me këtë tenxhere holandeze – risi në Delimano! Me kapacitet 5L, veshje jo-ngjitëse Quantanium dhe materiale sikurse çelik-karbon dhe smalt, kjo tenxhere mund të përdoret në çdo lloj sobe apo pllake gatimi (përfshirë edhe ato me induksion) si dhe në furrë (deri në 230°C). Po ashtu, ka një termometër të integruar.

Tenxhere holandeze SL Classic Delimano
Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 40
  • Më shumë
  • Përshkrimi
  • Informata shtesë
Më shumë

Përgatisni ushqime të shijshme, që të shkrihen në gojë, me këtë tenxhere holandeze – risi në Delimano! Me kapacitet 5L, veshje jo-ngjitëse Quantanium dhe materiale sikurse çelik-karbon dhe smalt, kjo tenxhere mund të përdoret në çdo lloj sobe apo pllake gatimi (përfshirë edhe ato me induksion) si dhe në furrë (deri në 230°C). Po ashtu, ka një termometër të integruar.

Më shumë
Përshkrimi

Tenxhere holandeze – risi në Delimano!

Përgatitja e një supe kremoze apo gjelle të shijshme është kaq e lehtë me një tenxhere holandeze! Por jo vetëm për zierje – këtë tenxhere mund ta përdorni edhe për pjekje, përfshirë edhe pjekjen e bukës! Me një kapacitet prej 5L dhe diametër 26cm, kjo tenxhere lehtësisht mund të përdoret për pjekjen e një pule apo edhe bukës.

Tenxhere holandeze SL Classic

Mundësi të shumta për gatim

Nga një pasta e gatuar në temperaturë të ulët, gjellërat e shijshme, tavat tradicionale e deri te pjekja e bukës – kjo tenxhere e vetme është e përshtatshme për të gjitha këto dhe jo vetëm. Gatuani recetat tradicionale të gjyshes apo provoni specialitete moderne të gatuara ngadalë – kjo tenxhere është një enë e çmuar për çdo kuzhinë!

Tenxhere holandeze SL Classic

Shtresë të fortë dhe të qëndrueshme

Me një veshje 3-shtresore PPG QuanTanium, e cila është testuar nga kuzhinierët profesionalë, kjo tenxhere ju mundëson të gatuani dhe ta skuqni ushqimin me pak ose aspak yndyrë të shtuar.

Është perfekte pothuajse për gjithçka: nga supat kremoze dhe gjellërat tradicionale të gjyshes e deri te specialitetet moderne sikurse rizoto, pasta, tava si dhe pjekurina të ndryshme.

DTenxhere holandeze SL Classic

Veti unike për ruajtjen e nxehtësisë

Falë formës cilindrike dhe bërthamës çelik-karbon, kjo tenxhere do ta shpërndajë nxehtësinë në mënyrë të barabartë. Po ashtu, në kombinim me kapakun e vet, siguron nxehtësi të vazhdueshme dhe shumëdrejtimëshe për ushqimin që gatuhet brenda. Tash, të gjitha shujtat tuaja do të kenë shije më të mirë se që mund ta keni imagjinuar!

Është e përshtatshme për të gjitha sobat apo pllakat (përfshirë ato me induksion) dhe e sigurtë për t’u përdorur në furrë (deri në temperaturë 230°C).

Tenxhere holandeze SL Classic

Me termometër të integruar

Pasi të ngrohet një herë, kjo tenxhere kërkon një furnizim të ulët të nxehtësisë për të siguruar performancë të shkëlqyer gatimi. Në pllakat apo sobat e gatimit, tenxherja duhet të ngrohet në temperaturë nga e ulët në mesatare. Falë termometrit të integruar, lehtësisht mund ta kontrolloni temperaturën e gatimit!

Tenxhere holandeze SL Classic
Informata shtesë

Technical details

  • Material: carbon steel, enamel, non-stick 3 layers PPG QuanTanium coating
  • Capacity: 5L, Ø 26 cm
  • Integrated thermometer up to 240°C
  • Thickness of steel: 1.8 mm (main body), 1.2 mm (lid)
  • Suitable for all hobs, including induction
  • Oven safe up to 230°C
  • Dishwasher safe
Delimano Stone Legend Classic Frypan

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.

Produkti që keni parë së fundmi

Produkti që keni parë së fundmi