Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Zbritje me 5 yje, vetëm për Club 5*

Zbritje me 5 yje, vetëm për Club 5* - Anëtarësohu edhe ti në Club 5* që të përfitosh nga ofertat ekskluzive!

Anëtarësohu edhe ti në Club 5* që të përfitosh nga ofertat ekskluzive!

 
[banner_timer]
 

Black Friday n'verë

Black Friday n'verë - lshoje n'ler o Skender, se zbritjet e mëdha vijnë dy herë!

Lshoje n'ler o Skender, se zbritjet e mëdha vijnë dy herë!

-70%
 
Zbritjet më të mëdha të vitit vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Tavë Green Planet Delimano

Photo
Video
-40%

Piqni dhe shijoni ushqimet më të shijshme në këtë enë cilësore për tava! E gjithanshme, e qëndrueshme dhe eko-miqësore, tava Green Planet është dizajnuar për t'ju sjellur një përvojë ndryshe në gatim. Është e punuar nga alumini 100% i ricikluar dhe ka veshje Whitford Eclipse HB - shumë rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes. Madhësia: 35x27cm (kapacitet 5.8l).

Tavë Green Planet Delimano

Çmimi i rregullt: 34,90 €


Çmimi special: 20,94 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Koha e arritjes: 2-5 ditë
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Piqni dhe shijoni ushqimet më të shijshme në këtë enë cilësore për tava! E gjithanshme, e qëndrueshme dhe eko-miqësore, tava Green Planet është dizajnuar për t'ju sjellur një përvojë ndryshe në gatim. Është e punuar nga alumini 100% i ricikluar dhe ka veshje Whitford Eclipse HB - shumë rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes. Madhësia: 35x27cm (kapacitet 5.8l).

Më shumë
Përshkrimi

Përgatitni një shujtë të shijshme në këtë tavë eko-miqësore

Tava Green Planet ka madhësi 35x27cm dhe kapacitet 5.8l, pra, është mjaft e madhe për të përgatitur një shujtë të shijshme për tërë familjen. Juve ju mbetet ta zgjedhni recetën: tavë me pulë, oriz, patate, mish peshku, biftek dhe jo vetëm. Tava ka veshje jo-ngjitëse dhe rezistente ndaj gërvishtjes - Whitford Eclipse HB. Po ashtu, është shumë e qëndrueshme.

Tavë Green Planet

E punuar nga alumini 100% i ricikluar

Kjo tavë është e punuar nga alumini 100% i ricikluar, andaj edhe ka peshë të lehtë. Po ashtu, për shkak të veshjes shumë cilësore, pastrohet lehtë edhe nëse gatuani me pak yndyrë. Po ashtu, alumini e shpërndan nxehtësinë në mënyrë të barabartë, andaj edhe ushqimi piqet njësoj në të gjitha anët.

Tavë Green Planet

Për gatime të pjekura plot shije

Përpos në furrë, këtë tavë mund ta përdorni për gatim edhe në pllaka. Është koha të provoni një shije të mrekullueshme të ushqimeve të pjekura dhe jo vetëm, e padyshim këtë shije ua mundëson tava Green Planet.

Tavë Green Planet

Veshje rezistente ndaj ngjitjes & gërvishtjes, për rezultate të përsosura në çdo kohë

Enët eko-miqësore Green Planet janë të veshura me Whitford Eclipse HB - veshja risi e përforcuar me pluhur diamanti. Ka bazë uji dhe është punuar pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol...), me qëllim të mbrojtjes së mjedisit.

Kjo veshje është jashtëzakonisht rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes, andaj ju mund të fërgoni vezë, omleta apo ushqime tjera edhe me një pikë vaj. Po ashtu, pastrohen lehtë.

 • Enë Green Planet

  Veshje gati 12x më e qëndrueshme*

 • Enë Green Planet

  Deri në 15x më rezistente ndaj ngjitjes*

 • Enë Green Planet

  Deri në 2,5x më rezistente ndaj gërvishtjes*

 • Enë Green Planet

  Punuar nga alumini 100% i riciklueshëm

* Krahasuar me veshjet e enëve komericale.

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin tonë të përbashkët

Tava Green Planet është pjesë e linjës së re të enëve eko-miqësore nga Delimano, të punuara nga alumini 100% i riciklueshëm. Ky material eko-miqësor është krijuar nga mbetjet e aluminit. Prodhimi i enëve nga alumini i ricikluar, prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi nga alumini i pastër.**

Për më tepër, pasi enët e aluminit të jenë konsumuar, ju mund t'i dërgoni përsëri për riciklim - alumini mund të riciklohet plot herë pa i humbur vetitë dhe karakteristikat strukturore.

**Bazuar në raportin e Shoqatës Europiane të Aluminit, 2012

Enë Green Planet

Për gatime me shumë shije e pak yndyrë

Enët Green Planet kanë veshje me sipërfaqe jo-ngjitëse, andaj edhe mund t'i gatuani ushqimet e preferuara edhe me një pikë vaj. Në këtë mënyrë, do të usheheni shijshëm dhe shëndetshëm.

Po ashtu, falë veshjes së mrekullueshme që kanë, janë shumë rezistente edhe ndaj gërvishtjes dhe pastrohen shumë lehtë.

Enë Green Planet

Alumini - i lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i mira të nxehtësisë

Ka plot aryse se pse duhet përdorur alumini i ricikluar:

 • E mban mirë nxehtësinë (225 w/M°K) dhe është përcjellës i shkëlqyer i nxehtësisë, duke siguruar që e gjithë ena të nxehet njejtë në të gjitha pikat.
 • Është i lehtë (2,7g/cm3) andaj edhe manovrohet lehtë.
 • Nuk ndryshket.
 • Është i qëndrueshëm, zgjatë shumë.
 • Është higjienik, i sigurtë dhe në përputhje me standartet për enët që kanë kontakt me ushqim.
Enë Green Planet

S'keni nevojë t'i ndërroni pllakat - Green Planet funksionon në të gjitha

Tava Green Planet përmban pllakë induksioni prej çelikut që nuk ndryshket, kështu që mund të përdoret në të gjitha pllakat e pjekjes, përfshirë edhe ato me induksion. Pra, më nuk keni nevojë t'i ndërroni pllakat.

Delimano Green Planet

Pasurojeni koleksionin Green Planet me kapakë Delimano

Kapakët prej qelqi nga Delimano, janë punuar nga qelqi borosilik i zbutur (material eko-miqësor). Ky qelq është afro katër herë më i fortë se sa qelqi "i zakonshëm", i cili mund të ndahet në copa të dhëmbëzuara kur thyhet.

Kapaku është me xham të tejdukshëm, andaj edhe mund ta përcillni gjendjen e ushqimit teksa gatuhet. Po ashtu, kapaku ka një dorezë praktike, e cila ka një vend ku mund ta vendosni lugën. Ky kapak është në dispozicion në 5 madhësi: 16 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm dhe 28 cm.

Kliko këtu për t'i parë kapakët

Kapak Delimano

Zbuloni më shumë nga linja jonë Green Planet

Linja e enëve eko-miqësore nga Delimano përmban tenxhere, tiganë dhe tepsi të ndryshme, që lehtësisht mund t'i kombinoni me kapakët Delimano. Ju mund të zgjedhni ndonjë nga setet që kemi përgatitur për ju, ose t'i merrni ndaras.

Shiko më shumë nga linja Green Planet

Enë Green Planet
Specifikat Teknike
Dimensionet 35x27cm
Kapaciteti 5,8l
Material alumin
Material interieri veshje që nuk ngjit
Materiale Bazë aluminium
Mund të lahet në enëlarëse Po
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz, induksion

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Rri n'shpi, blej sigurt online