Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Black Friday

Black Friday

Zbritjet më të mëdha të vitit

-70%
Ofertat vlejnë vetëm edhe:
[banner_timer]
 

Ditët e dashnisë

Ditët e dashnisë - deri në -70%

deri në -70%

 
Ofertat vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Zbritje -20,20%

Zbritje -20,20% - vetëm sot për 20.02.2020

vetëm sot për 20.02.2020

 
Ofertat vlejnë vetëm edhe:
[banner_timer]
 

Zbritjet dimërore

Zbritjet dimërore - deri në -70%

-70%
Ofertat vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Set enësh CopperLUX Sempre Delimano

Photo
Video
-50%
Seti më i ri i enëve Sempre përmban 7 pjesët thelbësore për kuzhinë. Fillo mbarë këtë vit dhe çdo pjatë me delikatesë përgadit. Përdoren në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksion. Set përfshin: tigan për fërgim 24cm, tigan për fërgim 28cm, tigan pallaqinkash 24cm, kapak 24cm, tenxhere e thellë 24 cm, tavë për pjekje 40x25 cm dhe tavë rrethore 24 cm.
Set enësh CopperLUX Sempre Delimano

Çmimi i regullt: 197,30 €


Çmimi Special: 98,65 €

Çmimi me këste: 24 x 4.12
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 40
Produkti i disponueshëm. Transporti: 1-3 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë
Seti më i ri i enëve Sempre përmban 7 pjesët thelbësore për kuzhinë. Fillo mbarë këtë vit dhe çdo pjatë me delikatesë përgadit. Përdoren në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksion. Set përfshin: tigan për fërgim 24cm, tigan për fërgim 28cm, tigan pallaqinkash 24cm, kapak 24cm, tenxhere e thellë 24 cm, tavë për pjekje 40x25 cm dhe tavë rrethore 24 cm.
Më shumë
Detajet e Produktit

Set i enëve që plotëson të gjitha nevojat tuaja

Sempre Set nga Delimano Stone Legend CopperLUX  përmban pjesët më të rëndësishme të kuzhinës për të cilat çdo kuzhinier  ka nevojë në kuzhinë. Me to do të jeni në gjendje të përgatisni të gjitha ushqimet: nga paragjellat e shijshme, pjatat kryesore të shijshme, si dhe embëlsirat që të gjithë miqtë dhe familja juaj do t'i adhurojnë.

Veshja e brendshme jo-ngjitëse dhe veshja e jashtme prej smalti ju lejon përdorim të gjatë dhe qëndrueshmëri të lartë, derisa bakri dhe grimcat e gurit ofrojnë ngrohje të shpejtë dhe shpërndarje të shpejtë të nxehtësisë. Tani ju mund të përgatisni te gjitha ushqimet tuaja të preferuara më shumë pak mundim dhe kohë të shkurtër. Pasi të gjitha enët janë të sigurta deri në 250°C, ju mund t'i jepni ushqimit tuaj dorën e fundit në furrë.

Çka përmban seti?

 • Tigan 24 cm Stone legend CopperLUX 

 • Tigan 28 cm Stone legend CopperLUX 

 • Tigan për pallaqinka 24 cm Stone legend CopperLUX 

 • Tenxhere e thellë 24 cm Stone legend CopperLUX 

 • Tavë rrethore 24 cm Stone legend CopperLUX 

 • Tavë 40x25 cm Stone legend CopperLUX 

 • Kapak 24cm Stone legend CopperLUX 

 •  

Materiale inovative për ushqime më të shëndetshme

Magjia e setit Sempre Delimano Stone Legend CopperLUX fshihet brenda veshjes së saj QuanTanium me grimca titani, guri dhe bakri. Grimcat e titanit e forcojnë veshjen, grimcat e gurit lëshojnë gradualisht nxehtësinë në ushqim, duke mundësuar gatim më të shëndetshëm që ruan vlerat ushqyese dhe shijet natyrore dhe grimcat shtesë të bakrit ngrohen më shpejt për të shpenzuar më pak energji gjatë gatimit.

Veti të shkëlqyeshme gatimi

Enët e Delimano Stone Legend CopperLUX Sempre Set përmbajnë veti të shkëlqyeshme që jane miqësore ndaj mjedisit (smalt) dhe non-toksike (100 % PFOA të pastërta) që mbajnë ushqimin tuaj, kuzhinën dhe mjedisin në top formë. Ekstremisht materiale jo ngjitëse dhe nuk lejojnë kemikalet brenda ushqimit, si dhe janë të sigurta të përdoren me pajisje metalike. Veshja jo - ngjitëse ju lejon të përgatisni pa yndyrë me vetëm një pikë vaj. Mos u brengosni më rreth djegies së enëve tuaja apo dëmtimit të tyre pas vetëm disa përdorimeve - ato do të zgjasin për vitet në vazhdim.

Kënaquni me shijen tradicionale të gatimit në gurë të vërtet

Gatimi në tigan me copëza guri jo vetëm që liron nxehtësinë gradualisht brenda ushqimit, por gjithashtu ofron shijen tradicionale dhe të pasur që do të impresionoj mysafirët tuaj

Përparësitë e veshjes QuanTanium:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale.
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është i shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes
 • Të prodhuara në Spanjë

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Specifikat Teknike
Mund të lahet në enëlarëse Po

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star