Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Fiesta Set Delimano Stone Legend

-41%

Fiesta Set mund ta paguani me 24 këste me Star Card nga TEB Banka.
Delimano Fiesta set është seti që do të plotësoj kuzhinen tuaj! Seti nga Delimano Stone Legend, Fiesta Set përmban:

 • Tenxheren me kapak 24 cm
 • Tiganin e thellë 28 cm
 • Tepsi dhe tenxhere në një enë të vetme
 • Tigani për pallaqinka- 24 cm
 • Tigani për fërgim 24 cm
 • Tepsi për grill 40X 25 cm
 • Tenxhere për qumësht 14 cm
 • Tava katërkendëshe
 • Kapak rezistent për furrë 28 cm

Sipërfaqja e enëve përbëhet nga grimca të vogla të gurit, të cilat lidhen në mënyre të tille që sipërfaqja e gurit e grumbullon nxehtësinë dhe e shpërndan atë gradualisht duke mundësuar gatimin edhe në temperatura të ulëta. Ushqimi gatuhet njësoj dhe kështu i ruan të gjitha shijet natyrale të ushqimit –për shije tradicionale që ofron vetëm ushqimi i gatuar në gur.

Fiesta Set Delimano Stone Legend

Çmimi i regullt: 244,10 €


Çmimi Special: 144,00 €

Telefono në: 038 244 644 60
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Informata shtese
Më shumë

Fiesta Set mund ta paguani me 24 këste me Star Card nga TEB Banka.
Delimano Fiesta set është seti që do të plotësoj kuzhinen tuaj! Seti nga Delimano Stone Legend, Fiesta Set përmban:

 • Tenxheren me kapak 24 cm
 • Tiganin e thellë 28 cm
 • Tepsi dhe tenxhere në një enë të vetme
 • Tigani për pallaqinka- 24 cm
 • Tigani për fërgim 24 cm
 • Tepsi për grill 40X 25 cm
 • Tenxhere për qumësht 14 cm
 • Tava katërkendëshe
 • Kapak rezistent për furrë 28 cm

Sipërfaqja e enëve përbëhet nga grimca të vogla të gurit, të cilat lidhen në mënyre të tille që sipërfaqja e gurit e grumbullon nxehtësinë dhe e shpërndan atë gradualisht duke mundësuar gatimin edhe në temperatura të ulëta. Ushqimi gatuhet njësoj dhe kështu i ruan të gjitha shijet natyrale të ushqimit –për shije tradicionale që ofron vetëm ushqimi i gatuar në gur.

Më shumë
Detajet e Produktit

Shije tradicionale në kuzhinën moderne

Gatuani ushqimet tuaja të preferuara me enën speciale Delimano Stone Legend. Sipërfaqja e saj përbëhet nga grimca të vogla të gurit, të cilat lidhen në mënyre të tille që sipërfaqja e gurit e grumbullon nxehtësinë dhe e shpërndan atë gradualisht duke mundësuar gatimin edhe në temperatura të ulëta. Ushqimi gatuhet njësoj dhe kështu i ruan të gjitha shijet natyrale të ushqimit –për shije tradicionale që ofron vetëm ushqimi i gatuar në gur.

Seti nga Delimano Stone Legend, Fiesta Set përmban:

 • Tenxheren me kapak 24 cm: për zierje dhe përgatije të gjellave të mrekullueshme që zihen shpejtë dhe I ruajnë vlerat ushqyese
 • Tiganin e thellë  28 cm: Përgaditni sos me perime, sos për makarona dhe skuqni qofte e lloje të ndryshme të mishërave në tiganin e thellë që ofrohet vetëm me këtë set
 • Tepsi dhe tenxhere në një enë të vetme: Round Mould 28 cm – Zijeni ushqimin dhe pjekni në furrë pa ndryshuar enën e gatimit, kjo tepsi dhe tenxhere 2 në 1 është unike dhe rezitente ndaj llojeve të ndryshme të shporetëve elektrik me induksion dhe për furrë.
 • Tigani për pallaqinka- 24 cm:Tigan I mrekullueshëm për pallaqnika, pallaqinkat më të shijshme dhe që nuk ju ngjiten asnjëherë, ato rreshqasin si në akull mbi shtresën e gurit të enëve stone legend.
 • Tigani për fërgim  24 cm: Fërgim pa ngjitje, me shumë pak vaj dhe me vlera ushqyese maksimale të ushqimeve të cilat I fërgoni.
 • Tepsi për grill 40X 25 cm: Pjekni qofte e llojllojshmëri të mishërave në tepsinë e vecantë për të shijuar ato si nga grilli I vërtet
 • Tenxhere për qumësht 14 cm: Zijeni qumështin në tenxheren e vecant për këtë funksion, qumështi nuk ngjitet dhe nuk do të keni frik nga derdhja e tij nga momenti ne moment.
 • Kapak rezistent për furrë 28 cm: Tani mund të pjekni në furrë me kapak I cili është rezistent ndaj furrës.

Enët e setit Fiesta Set janë përfekte për:

Përgatitjen e ushqimeve me shumë pak yndyrë, veshja nga guri e enëve Stone Legend mundëson gatimin pa ngjitje

Pëgatitja e vezëve, peshkut, qofteve apo orizit dhe perimeve asnjëherë nuk ka qenë më e lehtë, enët e setit Fiesta janë perfekte për gatim pa ngjitje, ato nuk gërvishten dhe ju mbrojnënga kemikalet e dëmshme për trupin tuaj.

Përgaditja e ushqime në furrë si pite të ndryshme, tava apo mishëra të ndryshme nuk ka qenë asnjëherë më e lehtë.

Gatuani, festoni dhe shijoni ushqimet tradicionale që ofron vetëm ushqimi i gatuar në një enët me përmbajtje nga guri i vërtetë.

Shumë funksionale dhe të përshtatshme për të gjitha llojet e sobave, duke përfshirë edhe ato me induksion

Enët e setit Stone Legend Fiesta Set janë shumë funksionale, ju duke e pasur këtë set në kuzhinën tuaj nuk do të keni nevojë për asnjë enë tjetër. Ato janë të sigurta dhe të qëndrueshme, mund të përdoren në të gjitha llojet e sobave duke përfshirë edhe ato me induksion. Sipërfaqja jo-ngjitëse nuk do të ngjit apo djeg ushqimin dhe janë shumë të lehtë për tu pastruar.

Gatuani, festoni dhe shijoni ushqimet si nga duart e gjyshes suaj!

Ju do të adhuroni Stone Legend! Pasi është e përshtatshme për të gatuar në sobe por edhe për të pjekur në furrë .... këto enë janë të përkryera për të gjitha llojet e gatimeve, duke përfshirë zierje dhe pjekje të perimeve, supa, salca, tava, mishëra, pjekurina madje edhe ëmbëlsira!

Kuzhina juaj nuk ka qenë më e kompletuar asnjëherë, seti Stone Legend Fiesta Set ju ofron zgjidhje për të gjitha gatimet tuaja që I dashuroni!

Pregatitja e darkave familjare me këto enë do të jetë shumë e lehtë

Inspirohuni nga kuzhinat botërore dhë gatuani me lehtësi specialitetet tuaja tradicionale dhe ëmbëlsira të ndryshme..

Material që nuk ngjit dhe nuk gërvishet!

Tava 2ne1 Delimano nuk ngjit dhe nuk gërvishet, pa përmbajtje të PFOA dhe kimikate të tjera të dëmshme që përdoren në enët e tjera. Kenaquni me avantazhet e saj:

 • Rezistencë të përkryer nga gërvishjet dhe kimikatet!
 • Sipërfaqe e fortë por e lëmuar, dhe  jo-ngjitëse .
 • Minerale naturale të grimcave të gurit që ruajnë shijen dhe vlerat ushqyese të gatimeve.
 • Ekologjik, 100% material riciklues.
 • Ngjyrë e jashtme që zgjat.

Avantazhet e materialeve natyrale të enëve të kuzhinës

Delimano Stone Legend Round Mould kombinon përfitimet natyrale të gurit dhe smaltit për të ju sjellur ju një material 100% jo-toksik, pa përmbajtje PFOA që nuk çliron kimikate në ushqimin tuaj si enët e zakonshme. Pra, Stone Legend Mould karakterizohet me:

Një material natyral – I përbërë nga pluhuri i qelqit i ndërthurur në bazë (çelikut në këtë rast) nga ngrohja në temperatura të nxehta deri në 850 ° C.

Një material special– I përdorur nga Grekët e lashtë, Persianët, Keltët për një pëçueshmeri të shkëlqyeshme të nxehtësisë

Lidhje unike e materialve të Gurit dhe Smaltit

 • SHTRESAT E VESHJES
  • Veshje titani të përforcuar në bazë
  • Veshje të brendshme pjesërisht titan dhe grimca natyrore
  • Veshje guri në sipërfaqe
 • SHTRESA BAZË
  • Pjesë të poshtme smalti
  • Smalt i ngjyrosur
   çelik me përmbajtje të ulët të karbonit
1 2
Informata shtese

Informacionet teknike:

Tenxheren me kapak,
Tiganin e thellë,
Tepsi dhe tenxhere në një enë të vetme- Round Mould ,
Tigani për pallaqinka,
Tigani për fërgim,
Tepsi për grill,
Tenxhere për qumësht dhe Kapak rezistent për furrë

Përdorim – furrë dhe sobë!
Veshja - gur i vërtetë
Jashtëzakonisht të qëndrueshme, shumë të fortë dhe rezistente ndaj gërvishtjeve

Enët nga guri kursejnë 20% energji, janë përçues të shkëlqyer të nxehtësisë(e certifikuar)
Stone Legend janë të prodhuara në Spanjë
Mund të përdoret në të gjitha llojet e sobave (përfshirë edhe ato me induksion)
Ekologjike - 100% riciklueshme
Lahen lehtë në makinë për larjen e enëve ose me një sfungjer të butë.

Vlerësimet e Konsumatorëve 1 Vlerësim(e)

5

1 vlerësime

1 Produkte

Si e vlerësoni këtë produkt? *

 
1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Kualiteti

Vlerësim nga Ibadete Canolli

25/11/2017

shum i mire
Gatuaj shendetshem

1 Produkte