Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Jorgan Dormeo Siena

Photo
Video
-50%

Jorgani Siena është i butë, i këndshëm dhe i lejon trupit tuaj të marrë frymë, ashtu që ju do të ndiheni të freskët dhe plot rehati gjatë gjithë natës. Ju mund ta përdorni këtë jorgan gjatë gjithë vitit. Është ideal për njerëzit që janë të prirur ndaj alergjive. Mund të lahet në 60 ° C. Në dispozicion në dy dimensione: 140x200 cm dhe 200x200 cm.

Jorgan Dormeo Siena

Çmimi i regullt: 99,80 €


Çmimi Special: 49,90 €

Zgjedh opsionin
Telefono në: 038 244 644 60
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Jorgani Siena është i butë, i këndshëm dhe i lejon trupit tuaj të marrë frymë, ashtu që ju do të ndiheni të freskët dhe plot rehati gjatë gjithë natës. Ju mund ta përdorni këtë jorgan gjatë gjithë vitit. Është ideal për njerëzit që janë të prirur ndaj alergjive. Mund të lahet në 60 ° C. Në dispozicion në dy dimensione: 140x200 cm dhe 200x200 cm.

Më shumë
Detajet e Produktit

Chill out with the Dormeo Siena Duvet

Wellsleep advanced micro fibres have come a long way since the ordinary polyester fibres made half a century ago, and have proven to be ideal for a whole range of circumstances. As well as having great thermal properties and being very pleasant to the touch, these micro fibres also have minimal moisture absorbency, making it naturally resistant to stains. Its unique structure creates air pockets which add extra volume to the duvet. This provides a downy feeling, making it special compared to other duvets, and leaves your feeling revitalised, cool and comfortable.

Advantages

 • Fully breathable duvet feels exceptionally soft against your skin.
 • Excellent thermal properties with minimal moisture absorbency.
 • Keeps user cool and comfortable all night long.
 • Resistant to stains.
 • Machine washable and easy to maintain.

Benefits

Enjoy the Benefits of Wellsleep Advanced Micro Fibres

Wellsleep advanced micro fibres are a long way from the ordinary polyester fibres that were made half a century ago. Versatile in use and function, Wellsleep advanced micro fibres possess great thermal properties and have minimal moisture absorbency. This creates a soft, pleasant touch and makes the duvet naturally resistant to stains.

Engineered to Provide Exceptional Softness

Wellsleep advanced micro fibres are uniquely positioned within the duvets to create air pockets that improve breathability and add extra volume. This provides a downy feeling that`s special compared to other duvets and exceptionally soft against your skin.

Appropriate for Individuals Prone to Allergies

Duvet is appropriate for individuals who are prone to allergies and need to wash their duvets regularly - duvet is machine washable at 60°C.

Suitable for

 • Everyone who appreciates the feeling of gentle softness against their skin.
 • Elderly people who find it difficult to keep cool at night
 • People with well insulated properties who have trouble sleeping
 • Anyone who values a good night's sleep
 • Anyone looking for a fully breathable duvet.
 • People who are prone to allergies.

Material composition

 • Cover fabric: 100% polyester (softdream micro fibres)
 • Filling: 100% polyester (wellsleep advanced micro fibres), cca. 350 gsm
 • Shrinkage: 2-3%
 • Size: available in 140 x 200cm and 200 x 200cm
 • Maintenance: machine washable at 60°C, tumble dry at low temperature.
Specifikat Teknike
Filling Wellsleep® Advanced
Linja Dormeo Comfort
Mbështjellësi Softdream microfibres
Programi Dormeo gjumë
Sezoni gjithë vitin
mund të lahet 60°C

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star