Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

All-In-One Premium Set Me 6 Enë Delimano Ceramica Delicia

Photo
Video

Linja me e re e enëve moderne me dizajnin e gurit blu. Shtresë e jashtme me veshje aluminit  dhe shtresë e brendshme cilësore qeramikë e cila nuk ngjit CeramicaForte. Pa përmbajtje PTFE, për një jetë më të shëndetshme.

Seti me 6-pjesë përfshin:

 • tigan 24cm
 • tigan i thellë i pjerrët 26cm
 • tenxhere e cekët 24cm
 • kapak qelqi 24cm
 • tavë e rrumbullakët 26cm
 • tigan i pjerrët krepash 25cm

BestBuy Award për raportin më të mirë Çmim-Cilësi

Pasionantët e ushqimeve të shëndetshme në Kosovës kanë zgjedhur Delimanon si ofruesi  i tyre me i preferuar kur vjen fjala për Enët e Gatimit ,duke bere Delimanon të jetë fituese e medaljes “Best Buy Award” në kategorinë e Enëve të gatimit për 2017/2018.

Best Buy Award edhe një herë konfirmon se Delimano ka cilësinë më të  lartë të Enëve të Gatimit në tregun e Kosovës.  

All-In-One Premium Set Me 6 Enë Delimano Ceramica Delicia
169,90 €
Telefono në: 038 244 644 60
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Linja me e re e enëve moderne me dizajnin e gurit blu. Shtresë e jashtme me veshje aluminit  dhe shtresë e brendshme cilësore qeramikë e cila nuk ngjit CeramicaForte. Pa përmbajtje PTFE, për një jetë më të shëndetshme.

Seti me 6-pjesë përfshin:

 • tigan 24cm
 • tigan i thellë i pjerrët 26cm
 • tenxhere e cekët 24cm
 • kapak qelqi 24cm
 • tavë e rrumbullakët 26cm
 • tigan i pjerrët krepash 25cm

BestBuy Award për raportin më të mirë Çmim-Cilësi

Pasionantët e ushqimeve të shëndetshme në Kosovës kanë zgjedhur Delimanon si ofruesi  i tyre me i preferuar kur vjen fjala për Enët e Gatimit ,duke bere Delimanon të jetë fituese e medaljes “Best Buy Award” në kategorinë e Enëve të gatimit për 2017/2018.

Best Buy Award edhe një herë konfirmon se Delimano ka cilësinë më të  lartë të Enëve të Gatimit në tregun e Kosovës.  

Më shumë
Detajet e Produktit

Seti me 6-Enë kuzhine ju Ofron paisjet thelbësore

Po gatuani proshutë dhe vezë për mëngjesin tuaj, një fileto salmoni në tigan për një drekë të shëndetshme, po mendoni për tortën me çokollatë që do të përgatisni për ditëlindjen e fëmijës tuaj,  apo ndonjë recetë speciale nga ato të librit të kuzhinës. Delimano Ceramica Delicia All-in-One Set do t’ju ndihmojë në gatimet tuaja. Përmban të gjitha enët bazë plus dy forma të reja unike: tigani i pjerrët i krepave 25cm që ju garanton krepa me formë të plotë pa u copëtuardirekt në pjatën tuaj si dhe tiganin e thellë të pjerrët 26cm me të cilin mund të ktheni ushqimin si një profesionist.

Marka Kryesuese në treg Veshja CeramicaForte 3 Herë më pak ngjitje

Përbërje natyrale dhe organike veshja e brendshme CeramicaForte ka provuar nga testet 3 herë më pak ngjitje, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe 2 herë më shumë jetëgjatësi  nga market e tjera.

E RE! Veshja ceramike NR.1 në treg!

Shtresa e brëndshme ceramike CeramicaForte ka dhe një veçori speciale: kur ushqimi vendoset në një sipërfaqe uniforme të nxehtë, ai menjëherë mbërthen vlerat ushqimore, lëngun, freskinë dhe shijen brënda tij. Dhe ju nevoitet vetëm një pike vaj për të lyer tiganin. Në këtë mënyrë ju do të shërbeni vakte plot shije, pa kalori të tepërta dhe kolesterol.

 • Deri në 50% më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Deri në 2 herë më shumë jetëgjatësi*

 • Deri në 3 herë më pak ngjitje*

*Krahasuar me veshjet qeramike me të mirë në treg

Seti Përfshin:

 • 24cm tigan

 • 26cm tigan i thellë i pjerrët

 • 24cm tenxhere e cekët

 • 24cm kapak qelqi

 • 26cm tavë e rrumbullakët

 • 25cm tigan i pjerrët krepash

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enët e linjes Delimano Ceramica Delicia me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqiminqë vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Si funksionon

Cilësitë e veshjes CeramicaForte Ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme

Qeramika është ideale për gatime të shëndetshme. Qeramika është ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme sepse siguron përçueshmëri profesionale të nxehtësisë dhe ngrohje të shpejtë, kështu ju do të përfitoni më shumë kohë dhe energji gjatë proçesit të gatimit. Ju do te kurseni kohe dhe energji.

Nuk ngjit, nuk gërvishtet dhe rezistente ndaj gërryerjeve

Deri në 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg dhe  2 herë më shumë jetëgjatësi.

Lehtësi në pastrim & lahen edhe në lavastovilje

Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm. Kjo nuk lejon ushqimin të ngjitet dhe ju do të shijoni të gjitha benefitet duke konsumuar ushqime të shëndetshme. Tava mund të lahet edhe në lavastovilje.

Gatues ekstremisht i rrëshqitshëm që pastrohet brenda disa sekondave

Shtresat ekstra të rrëshqitshme e bëjnë këtë tigan ekstremisht të lehtë për tu fshirë, larë dhe shpërlarë. Dhe për tu siguruar që ju jeni komplet të kënaqur me blerjen tuaj, ne kemi përfshirë një garancion 2 vjeçar.

Rekomandohet për:

 • për familje dhe persona që kërkojnë një set cilësorë me enët e domosdoshme
 • për ata që investojnë në produkte inovative dhe që kursejnë energjinë e kuzhinës tuaj
 • për ata që shqetësohen për një jetesë të shëndetshme  dhe zgjedhin produkte ekologjike
 • kushdo që dëshiron të ushqehet shëndetshëm
 • kushdo që duhet të kujdeset për konsumimin e yndyrnave
 • për njërëz të zënë me punë që nuk duan të humbasin kohë duke përgatitur vakte të shëndetshme

Informacione mbi produktin:

 • Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme
 • Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri
 • Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli Delimano
 • Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.
 • Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi

Seti Përfshin:

 • 24cm tigan
 • 26cm tigan i thellë i pjerrët
 • 24cm tenxhere e cekët
 • 24cm kapak qelqi
 • 26cm tavë e rrumbullakët
 • 25cm tigan i pjerrët krepash
Specifikat Teknike
Dimenionet madhësi të ndryshme
Garancioni shtesë 2 vite
Material interieri CeramicaForte
Materiale Bazë aluminium
Mund të lahet në enëlarëse Po
Pesha 4.3 kg
Rezistenca ndaj nxehtësisë 450°C
Senzori i nxehtësisë Po
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star